Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитку України задачі правоохоронних органів щодо захисту прав людини.

Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитку України задачі правоохоронних органів щодо захисту прав людини.

Назва:
Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитку України задачі правоохоронних органів щодо захисту прав людини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,71 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Науковий реферат
Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитку України задачі правоохоронних органів щодо захисту прав людини.


План
Завдання ОВС у структурі правоохоронної діяльності на сучасному етапі.
Задачі правоохоронної діяльності ОВС щодо захисту прав людини.


Пріоритетом розвитку сучасного демократичного суспільства є забезпечення прав людини. Захищати основні свободи та підтримувати суспільний порядок і загальний добробут в демократичному суспільстві за допомогою політики та практики, які є законними, гуманними, і відповідають загальнолюдським цінностям є головним вектором розбудови правової держави.
Загалом, демократія в суспільстві тримається на двох засадах : верховенстві закону та забезпеченні прав людини. Тому основними задачами правоохоронної діяльності по підтримці правопорядку в демократичному суспільстві є демократичний характер здійснення прав людини та забезпечення правопорядку на основі верховенства закону.
Основна мета навчальної теми розкрити задачі діяльності правоохоронних органів, зокрема органів внутрішніх справ, щодо захисту прав і свобод людини та громадянина, усвідомити ці задачі як організаційні напрямки діяльності працівників міліції, а також сформувати теоретичні засоби і практичні навички по ефективному вирішенню зазначених задач.
Безперечно, задачі щодо захисту прав і свобод людини мають загальний характер і визначаються чинним законодавством. Проте, в діяльності міліції існує певна ієрархія задач, які виникають інколи в силу непередбачених обставин чи в нестандартних ситуаціях. Рецензія та алгоритми рішення основних завдань діяльності міліції в демократичному суспільстві.


Завдання ОВС у структурі правоохоронної діяльності.
Завдання міліції та відповідні напрямки їх діяльності є адекватним відображенням внутрішньої політики держави, здійснення якої згідно з Конституцією покладено на виконавчі органи державної влади.
Міліція в Україні, - зазначено в ст. 1 Закону “ Про міліцію”, - це державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, природне середовище, права і свободи громадян, власність, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
Таким чином, права і свободи і громадянина, гарантії цих прав і свобод, що визначаються, згідно ст. 92 Конституції, виключно законом України, захищається державним озброєним органом виконавчої влади. Це дає підстави говорити про ефективність і надійність захисту прав людини.
Основними завданнями міліції є:
забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів;
запобігання правопорушенням та їх припинення;
охорона і забезпечення громадського порядку;
виявлення і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили;
забезпечення безпеки дорожнього руху;
захист власності від злочинних посягань;
виконання кримінальних покарань і адміністративних стягнень;
участь у наданні соціальної та правової допомоги громадянам, сприяння у межах своєї компетенції державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків (Закон “ Про міліцію” ст. 2)
Це власне є законодавчо визначена система завдань міліції. Вона загалом визначає її компетенцію, правомочність, обсяг повноважень, місце в структурі державних органів, межу правозастосування, а також напрямки діяльності вказаного органу та її підрозділів, у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина.
Виконувати свої завдання міліція повинна неупереджено, у точній відповідності з законом. Верховенство закону, принцип законності є основою діяльності міліції щодо захисту прав і свобод людини та громадянина. Працівник міліції при виконанні покладених на нього обов’язків керується тільки законом, діє в його межах. Нагляд за додержанням законності у діяльності міліції здійснюють Генеральний прокурор України та підлеглі йому прокурори.
Виконуючи свої завдання міліція за ніяких обставин або вказівок службових осіб не повинна чинити будь – які незаконні дії чи бездіяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитку України задачі правоохоронних органів щодо захисту прав людини.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок