Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальна теорія держави і права правова система ради Європи: міжнародно-правові та загальнотеоретичні аспекти

Загальна теорія держави і права правова система ради Європи: міжнародно-правові та загальнотеоретичні аспекти

Назва:
Загальна теорія держави і права правова система ради Європи: міжнародно-правові та загальнотеоретичні аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,27 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Загальна теорія держави і права правова система ради Європи: міжнародно-правові та загальнотеоретичні аспекти


Початок ХХІ ст. – це період переходу до якісно нової інфраструктури світопорядку (світового устрою). Процес змін на сучасному етапі охопив усі сфери суспільного життя. Найбільш очевидним проявом цих процесів є глобалізація та регіоналізація, особлива роль у здійсненні яких відводиться як універсальним, так і регіональним (зокрема, європейським) міждержавним організаціям.
Ідея об’єднання європейських держав започаткована у далекому минулому. Вже з ХІ ст. виникають уявлення про Європу як про щось єдине, та лише у ХУІ ст. утвердилися гуманістичний і пацифістичний напрями європеїзму. Намагання створити єдину Європу на початку ХІХ ст. шляхом війни зазнали невдачі, однак сприяли утворенню першого загальноєвропейського об’єднання – Священого союзу 1815р. ХІХ ст. характеризувалося не тільки всесвітньою могутністю Європи, а й чітко вираженим європоцентризмом. До 30-х років ХХ ст. європеїзм стає духовною традицією, яка не відповідає реальній історії Європи. Приреченість будь-яких проектів об’єднання Європи була визначена Другою світовою війною. У післявоєнній Європі утворилися дві протилежні системи з різним суспільним устроєм, які унеможливлювали формування єдиної Європи.
У західній системі ідея "єдиної Європи" трансформувалася у конкретні політичні ініціативи, європейські держави виявили спільний інтерес до економічної перебудови континенту. Одночасно з процесом економічної інтеграції розпочався процес політичного та військового співробітництва. З 1949р. розпочала роботу Рада Європи – регіональна міжурядова організація, яка мала на меті досягнення єдності її членів та сприяння економічному і соціальному прогресу, розвитку культури, науки і управління, а також підтримання та подальшу реалізацію прав людини та фундаментальних свобод [1, с. 9].
На момент підписання Cтатуту Ради Європи (5 травня 1949р.) до складу організації входили 10 держав, а на початок 2000р. вона вже об’єднувала 41 європейську державу, в тому числі більшість держав центральної і східної Європи. Рада Європи є однією з авторитетніших та найбільш представницьких європейських регіональних міждержавних організацій.
Створена вона була з метою досягнення єдності між державами – учасницями для захисту й здійснення ідеалів та принципів, які є спільним надбанням, а також сприяння їхньому економічному і соціальному прогресу [2, с. 708].Російський учений С. Глотов виділяє три головних її завдання: 1) політичне; 2) культурне; 3) соціальне [3, с. ]. Зокрема, це захист та зміцнення плюралістичної демократії та прав людини; надання допомоги країнам Центральної та Східної Європи у проведенні та активізації політичних, законодавчих і конституційних реформ; широка політична та правова діяльність, уніфікація європейського законодавства, прийняття конвенцій, що мають обов’язковий характер для держав, що входять до Ради Європи; сприяння усвідомленню та розвитку європейської культурної самобутності; пошук спільних шляхів вирішення соціальних проблем (зокрема таких, як національні меншини, ксенофобія, релігійна, расова, етнічна нетерпимість, захист навколишнього середовища, біоетика, СНІД, наркоманія) [4, с. 9].
Інші вчені вважають, що головним у роботі Ради Європи є створення ефективної системи захисту у сфері прав людини, забезпечення правового регулювання поведінки держав у цій галузі [5, Х;6, с. 279]. Ці твердження ґрунтуються на тому, що держави – учасниці Ради Європи трансформували основні принципи Загальної декларації прав людини 1948 р. в юридичні зобов’язання шляхом створення ефективної системи міжнародних судових гарантій прав людини, а тому пріоритетом у роботі Ради Європи є захист прав та свобод людини.
Упродовж більш ніж 50-річного періоду функціонування Ради Європи сформувалася особлива правова система. В основу її формування покладені загальноєвропейські закономірності розвитку, інтеграційні процеси, зумовлені впровадженням у практику ідеї "єдиної стабільної Європи".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Загальна теорія держави і права правова система ради Європи: міжнародно-правові та загальнотеоретичні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок