Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Культура особистості Юриста

Культура особистості Юриста

Назва:
Культура особистості Юриста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міністерство освіти і науки України
ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
Івано-Франківська філія
Кафедра «Правознавство»
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Навчальна дисципліна
«Професійна етика юриста»
Тема №66:
«Професійна етика адвоката»
Виконала:
Ст. 3 курсу гр.ПЗз – 31
Джичка Д.Р.
Перевірив:
Судак І.М.
Івано-Франківськ – 2008
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1. Культура особистості Юриста…………………………………….…..4
РОЗДІЛ 2. Соціальне призначення і моральний сенс юридичної професії….…6
РОЗДІЛ 3. Визначення змісту і завдань професійної етики юриста…..…….…12
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………..…16
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………….….17
ВСТУП
Етика – не моралізаторство й не читання моралі, наївно вважати, що знайомство з нею зробить погану людину хорошою. Реальна орієнтація на позитивні моральні цінності зумовлюється передусім не пропагандою етичних знань, а загальним станом культури і власним рішенням, власними вольовими зусиллями людей, чоловіків і жінок, для котрих нестерпно принижувати власну гідність, скніти в бездуховності. Однак якщо вже людина обрала шлях відповідальності й добра – для неї не може бути байдужим досвід інших людей, що в різні часи і в різних країнах теж обирали його, теж билися над одвічними проблемами людського духу. Ні любові, ні прагнення до добра навчити неможливо, проте коли вони вже є – душа людини розширюється, розкривається для знань.
Пряме завдання етики – допомогти наблизитися до рівня, досягнутого культурою людства в осмисленні хвилюючих нас моральних проблем, і разом з тим. Повніше й виразніше усвідомити неповторність власної ситуації, необхідність творчого зусилля власної волі та думки.
Діяльність працівників юридичної професії як су-спільно значуща, необхідна державі і її громадянам, має бути прозорою і у процесі, і за результатами, підконтроль-на громадській думці. Дотримання ними моральних вимог (норм), правових норм чи відхід від них, справедливість чи несправедливість рішень, що приймаються, обґрунто-ваність чи необґрунтованість дій і т. ін. у розвинутих су-спільствах завжди контролюється і оцінюється громадсь-кою думкою.
РОЗДІЛ 1. Культура особистості Юриста
Творцем, носієм культури є людина. Культура як інтег-ральне поняття відбиває якісний бік людської діяльності, її творчий характер, мотивацію і стимуляцію соціальної активності, механізми соціальної регуляції і саморегуляції тощо. Вона є узагальненою системною характеристикою міри універсальності розвитку людини в її взаємодії з нав-колишнім світом і самою собою. Тобто культура особис-тості – це ступінь духовно-практичної універсальності людини як суб'єкта соціокультурної творчості. Універ-сальність особистості розуміється як всебічність та гар-монійність її розвитку (саморозвитку) на основі реалізації (самореалізації) у перетворюючій діяльності сутнісних (соціальних) людських сил.
Культура особистості юриста пов'язується з орієнта-цією на загальнолюдські цінності, домінантні цінності українського суспільства і держави, базові цінності про-фесії. Вони записані у Конституції України, сформульо-вані у Законах «Про прокуратуру», «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про арбітражний суд», «Про нотаріат», «Про статус суддів», «Про адвокату-ру», «Про судоустрій» та ін.
Культура особистості юриста, її рівень може базува-тись на фундаментальних (чи поверхових, мозаїчних, фрагментарних) знаннях права як складної системи з її галузевою побудовою, на розумінні духу права (а не лише букви). Правознавці, як правило, спеціалізуються у кон-кретних видах (сферах) професійної діяльності за галузевим чи функціональним принципом розмежування і йдеться про досконале володіння своєю фаховою спеціа-лізацією. До того ж це і активна участь у правовому про-світництві населення. Культура особистості юриста – це й засвоєння досвіду професійної діяльності попередників, й вироблення навичок, вмінь, здібностей, що забезпечу-ють ефективне виконання службових обов'язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Культура особистості Юриста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок