Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидіїзлочинності та корупції

Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидіїзлочинності та корупції

Назва:
Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидіїзлочинності та корупції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних
та контролюючих органів України у протидії
злочинності та корупції
Після проголошення незалежності України почалося формування самостійної політики у всіх сферах життєдіяльності суспільства, у тому числі й у боротьбі зі злочинністю та корупцією, реформування державних органів виконавчої влади, на які покладено завдання боротьби зі злочинністю та корупцією.
Зокрема, підрозділи Міністерства внутрішніх справ України здійснюють функції боротьби зі злочинністю та корупцією; їх основними завданнями згідно зі ст. 2 Закону України “Про міліцію” від 20 грудня 1990 р. є забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушень та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили; забезпечення безпеки дорожнього руху; захист власності від злочинних посягань; виконання кримінальних покарань і адміністративних стягнень; участь у поданні соціальної та правової допомоги громадянам, сприяння у межах своєї компетенції державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30 червня 1993 р. у структурі Міністерства внутрішніх справ України створено спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, основним завданням яких є боротьба з проявами організованої злочинності та корупції.
Служба безпеки України, до завдань якої відповідно до ст. 2 Закону України “Про Службу безпеки України” від 25 березня 1992 р. входить попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки, інших протиправних дій, що безпосередньо утворюють загрозу для життєво важливих інтересів України.
Згідно зі ст. Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30 червня 1993 р. у структурі Служби безпеки України створено спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, на які безпосередньо покладено завдання щодо боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Державну податкову адміністрацію України, до складу якої входять спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями (податкову міліцію) було створено згідно із Законом України від 5 лютого 1998 р.; у ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 р. ДПА України визначено завдання стосовно запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним Законом до компетенції податкової міліції; їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Великої шкоди економічній безпеці держави завдає контрабанда, тому одним з основних завдань Державної митної служби України відповідно до Закону України “Про митну справу в Україні” від 25 червня 1991 р. є боротьба з контрабандою та іншими порушеннями митних правил.
Одним з головних завдань підрозділів Державного комітету у справах охорони державного кордону України є боротьба з незаконною міграцією. Відповідно до чинного Закону України “Про Прикордонні війська України” від 4 листопада 1991 р. ці підрозділи забезпечують також захист населення і його власності від злочинних посягань у всіх її формах.
Одним з основних завдань Державного департаменту України з питань виконання покарань згідно з Указом Президента України № /98 “Про Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань” від 31 липня 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидіїзлочинності та корупції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок