Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Діяльність інформаційно-аналітичних центрів з дослідження правових процесів на території СНД

Діяльність інформаційно-аналітичних центрів з дослідження правових процесів на території СНД

Назва:
Діяльність інформаційно-аналітичних центрів з дослідження правових процесів на території СНД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 027.081 : 34 Наталія ІВАНОВА,
мол. наук. співроб. НБУВ
Діяльність інформаційно-аналітичних центрів з дослідження правових процесів на території СНД
Стаття присвячена актуальній тематиці порівняльних досліджень правових процесів у країнах СНД, що проводяться інформаційно-аналітичними центрами, зокрема на базі наукових бібліотек. Розглянуто основні напрями цієї діяльності, а також спектр проблем на шляху реалізації подібних проектів.
Актуальність вивчення різних процесів і явищ, що відбуваються на теренах СНД, з урахуванням їх урегульованості правом зростає на сучасному етапі розвитку Української держави та суспільства. Звернення до досвіду інших країн обумовлено нагальними потребами складних і суперечливих соціально-економічних та політико-правових процесів в Україні. Для їх належного забезпечення важливим є узагальнення досвіду прийняття правових рішень у різних сферах країнами, які мають схожі темпи розвитку. Дослідження історико-пра-вових процесів у країнах СНД за роки незалежності дають значний матеріал для визначення напрямів удосконалення організації та діяльності сучасних органів влади в Україні.
Питанням порівняльного правознавства приділяє увагу дедалі більше коло вчених в Україні та інших пострадянських державах. Початок одному з основних аспектів порівняльного правознавства - комплексному вивченню правової карти сучасного світу - поклали юридичні праці відомого французького вченого Р. Давида. Систематизації знань у сфері теорії порівняльного правознавства та її подальшій розробці приділяється увага в працях заслуженого діяча науки РФ, доктора юридичних наук Ю. А. Тихомирова. Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України з 2001 р. почав реалізацію науко - вих, науково-організаційних та видавничих програм - розробку й видання серії довідникової і монографічної літератури «Енциклопедія порівняльного правознавства», спеціалізованого журналу «Порівняльно-правові дослідження», проведення міжнародних наукових семінарів «Порівняльне правознавство: сучасний стан і перспективи розвитку», створення Української асоціації порівняльного правознавства та ін. Проте на сьогодні немає комплексного дослідження, присвяченого порівняльному аналізу процесів становлення національного законодавства в країнах СНД.
Пізнання процесів загальноправового розвитку огодш стало глобальним завданням для всіх країн і світової спільноти. Більшість держав підтримують зближення різних правових систем. Зростає інтерес до вивчення й взаємного використання досвіду розвитку національних законодавств, обміну правовою інформацією та науковими ідеями. З кожним роком системи права розвиваються та оптимізу- ються. Часто переходять в і ншу якісну форму. Для того щоб впливати на процес розвитку права, треба досліджувати нові факти, події, взаємозв'язки в суспільному житті. Посилення впливу глобальних тенденцій зумовлює ту обставину, що в сучасних умовах не можна обмежуватися тільки своїм внутрішньодержавним правом, дуже важливо враховувати досвід і практику інших країн. Для України в процесі творення незалежної національної правової системи та її адаптації до соціально-політичних і економічних умов, що постійно оновлюються, принципового значення набуває досвід, накопичений іншими країнами в результаті розв'язання аналогічних завдань. При органах влади та в наукових установах з'являються спеціалізовані підрозділи, які займаються фундаментальними та прикладними порівняльно-правовими дослідженнями. Діяльність у сфері моніторингу різноманітних правових явищ проводять інформаційно-аналітичні центри на базі наукових бібліотек, сприяючи тим самим удосконаленню законодавчої, правозастосовчої діяльності, а також діяльності у сфері правового інформування, інформаційної підтримки бізнесу, підвищення правової культури, а також подолання правового нігілізму.
Основним призначенням діяльності таких інформаційно-аналітичних центрів у сфері дослідження національних правових систем у цілому є вивчення досвіду перенесення на національний ґрунт і застосування на практиці правових рішень у різноманітних галузях при врахуванні на-ціональних особливостей і збереженні правових традицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Діяльність інформаційно-аналітичних центрів з дослідження правових процесів на території СНД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок