Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні.

Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні.

Назва:
Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні.


Правовий статус Рахункової палати.
Постійно діючим вищим органом державного фінансово-економічного контролю, утвореним Верховною Радою України, є Рахункова палата України, яка здійснює свою діяльність незалежно від будь-яких органів держави. Правові засади організації та діяльності Рахункової палати визначено Конституцією України (ст. 98), Законом України «Про Рахункову палату», Бюджетним кодексом України та іншими актами законодавства України, які не суперечать нормам Закону України «Про Рахункову палату».
Принциповим питанням щодо правового статусу Рахункової палати стали зміни і доповнення до Конституції України від 08.12.2004 р. Тепер згідно ст. 98: «Контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата».
Закон України «Про Рахункову палату» визначає правові основи діяльності Рахункової палати, її статус, функції, повноваження та порядок їх здійснення. Проте до Закону ще не було внесено відповідних змін згідно Конституції України.
Рахункова палата здійснює контроль на засадах законності, плановості, об'єктивності, незалежності та гласності.
Рахункова палата є постійно діючим органом контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Вона здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави.
Законом України «Про Рахункову палату» на неї покладено виконання таких завдань:*
організація й здійснення контролю за своєчасним виконанням видаткової частини Державного бюджету України, витрачанням бюджетних коштів, у тому числі коштів загальнодержавних цільових фондів, за обсягами, структурою та їх цільовим призначенням;*
здійснення контролю за утворенням і погашенням внутрішнього і зовнішнього боргу України, визначення ефективності та доцільності видатків державних коштів, валютних та кредитно-фінансових ресурсів;*
контроль за фінансуванням загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального і національно-культурного розвитку, охорони довкілля;*
контроль за дотриманням законності щодо надання Україною позик і економічної допомоги іноземним державам, міжнародним організаціям, передбачених у Державному бюджеті України;*
аналіз встановлених відхилень від показників Державного бюджету України та підготовка пропозицій про їх усунення, а також про вдосконалення бюджетного процесу в цілому;*
регулярне інформування Верховної Ради України, її комітетів про хід виконання Державного бюджету України та стан погашення внутрішнього і зовнішнього боргу України, про результати здійснення інших контрольних функцій;*
виконання інших завдань, передбачених для Рахункової палати чинним законодавством України.
Повноваження Рахункової палати, поширюються на Верховну Раду України, органи виконавчої влади, в тому числі їх апарати, Національний банк України, Антимонопольний комітет України, Фонд державного майна України та інші державні органи і установи, створені згідно з законодавством України.
Рахункова палата має право контролювати також місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, банки, кредитні установи, господарські товариства, страхові компанії, інші фінансові установи і їх спілки, асоціації та інші об'єднання незалежно від форм власності, об'єднання громадян, недержавні фонди та інші недержавні некомерційні громадські організації у тій частині їх діяльності, яка стосується використання коштів Державного бюджету України.
Контроль за виконанням Державного бюджету України, у тому числі бюджетів загальнодержавних цільових фондів, здійсненням фінансування загальнодержавних програм, збереженням і використанням майна, що є об'єктами права державної власності, організується і проводиться Рахунковою палатою на основі річних і поточних планів, які формуються з урахуванням усіх видів і напрямів діяльності Рахункової палати та конкретних доручень Верховної Ради України, її комітетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок