Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Склад і види правомірної поведінки.

Загрузка...

Склад і види правомірної поведінки.

Назва:
Склад і види правомірної поведінки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,76 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Склад і види правомірної поведінки.
Склад правомірної поведінкиЇ це система ознак поведінки, яка відповідає розпорядженням права.
Правомірна поведінка складається:
суб’єкти права: фізичні та юредичні особи, які визнані дієздатними і деліктоздатними, тобто здатними здійснювати свої права і обов’язки та нести юрдичну відповідальність.
Суб’єктивна сторонаЇ внутрішне ставлення ( зацікавленість, байдужість) суб’єкта права до своєї діяльності та її результатів, визначення якості вчинків, з яких складається поведінка їх оцінка.
Об’єктЇ явища навколишнього середовища, на які спрямовані правомірні вчинки: матеріальні і нематеріальні блага, суспільні відносини.
Об’єктивна сторонаЇ зовнішня форма вираження правомірних вчинків: дія або бездільність, їх корисні результати, причинний зв’язок між діяннями та їх наслідками.
Правомірна поведінка складається із елементівЇ правомірних вчинків, тобто таких, що мають суспільно корисний характер.
В основі правомірної поведінки лежить розуміння справедливості і корисності розпоряджень правових норм, відповідальності перед суспільством і державою за вчинки, що є показником соціальної зрілості і юридичної грамотності особи.
Через правомірну поведінку право діє, поза неї воно мертве. Вид і міра правомірної поведінки встановлені диспозиційними нормами права. Правомірна поведінка виступає як загальна форма реалізації субєктивних юридичних прав і суб’єктивних юридичних обов’язків. Саме правомірна поведінка становить сутність правопорядку. Через правомірну поведінку здійснюється управління суспільством, його житєдіяльністю. Основна маса виникаючих і діючих у суспільстві правовідносин має у своєму підгрунті правомірну поведінку. [ 7; с. 256-259 ]
Склад правомірного вчинку, який дозволить з’ясувати внутрішню структуру діяння, визначити його основні обов’язкові структурні компоненти та характерні взаємозв’язки між ними.
Системний аналіз внаслідок своєї універсальності та методологічної доцільності дозволяє повно та всебічно дослідити вказаний вчинок, чітко вирішити спврні питання інституту виконаня спеціального завдавння, а також визначити шляхи вдосконалення кримінально-правових норм з цих питань. Крім того, вчення про склад правомірного вчинку виконання спеціального завдання має не тільки науково-пізнавальне, а й практичне значення, оскільки всебічний та достатньо чіткий опис основних ознак ( властивостей ) цієї обставини, що виключає злочинність діяння, значно полегшить їх ( ознак ) встановлення в правозастосовній діяльності, зокрема в процесі кримінально-правової кваліфікації цих вчинків.
Юридичний склад виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації є системою взаємопов’язаних і взаємодіючих компонентів ( складових частин ), що характеризуються певними ознаками, необхідними та достатніми для характеристики діяння, що пов’язане з вимушеним заподіянням шкоди правоохоронюваним інтересам, як обставини, що включає злочинність діяння, є правовою підставою непритягнення особи до кримінальної відповідальності ( або виключення такої відповідальності ) . Він ( юридичний склад ) є ідеальною ( інформаційною ) системою, результатом усвідомлення та узагальнення ситуацій вимушеного заподіяння шкоди, що відображає найбільш типові, специфічні та усталені ознаки реальних діянь, пов’язаних із заподіянням шкоди при виконанні спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації. Якщо реально вчинені діяння, що заподіюють шкоду за зазначених обставин, є правовим явищем, то, відповідно, юридичний склад діяння, пов’язаного із вимушеним заподіянням шкоди особою, яка відповідно до закону виконувала спеціальне завдання, виступає поняттям, що розкриває його ( діяння ) специфічний зміст. Разом з тим ідеальне “розподілення” цього діяння дозволяє охарактеризувати його з урахуванням окремих складових елементів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Склад і види правомірної поведінки.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок