Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і система пенсійного права

Загрузка...

Поняття і система пенсійного права

Назва:
Поняття і система пенсійного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поняття і система пенсійного права.


План
1.Пенсійне право як складова права соціального забезпечення.
2.Визначення системи навчального курсу пенсійного права.


Пенсійне право - є однією з найважливіших галузей серед соціального забезпечення.
Така ідея про право соціального забезпечення як певну систему правових норм виникла в перебігові активних наукових дискусій про правову систему середини 50-х років і так, в 70 роках право соціального забезпечення як галузі права дістало визнання в юридичній наці і вона набуло статусу самостійної навчальної дисципліни у вищих юридичних закладах .Така галузь права згідно з діючою нині класифікацією затвердженою Вищою атестаційною комісією /ВАК/ входить до єдине;, галузевих дисциплін і, за даними спорідненими ознаками трудовим, має спільний номер спеціальності - 12.00.05.
Термін соціальне забезпечення означає форму матеріального забезпечення непрацездатних громадян, офіційно закріплених у міжнародному акті про економічні, соціальні та культурні права ,ухваленому генеральною Асамблеєю 00Н 16 грудня 1966 р.
Такий термін соціальне забезпечення застосовується в концепції соціальне забезпечення /Концепції/ громадян України /ст.46/ вливається інший термін - "Соціальний захист" /І/
До змісту ст. 46 Конституції, соціальний захист і термін соціальне забезпечення ", тобто соціальний захист - ширше поняття і містить елементи, що не входять до поняття " соціальне забезпечення".
На наш час термін дії "соціальний захист" належить до функції держави, яка піклується про матеріальне забезпечення непрацездатних громадян.
По здійсненню цієї функції створено спеціальний орган держав-ної виконавчої влади міністерство соціального захисту населення України. Статус його визначено Указом Президента України від 23 жов-тня 1996р. /95/
В дослідженні е обгрунтування визначення поняття "право соці-ального забезпечення" як галузі права. Таке поняття вперше зроблено у доповіді вченого юриста В.С.Андрєєва 1966 р. у Празі на міжнародному сімпозіумі з проблем соціального забезпечення /100/ .
Ця дана галузь права включає широку, внутрішню, узгоджену, хоча й немодифіковану, сукупність правових норм.
Сам обсяг поняття соціального забезпечення в названому ро-зумінні визначається по-різному. Деякі вчені включають у нього всі соціально-економічні заходи, спрямовані на відшкодування втраченого заробітку та без еквівалентне забезпечення тих проблем громадян, котрі задовольняються з державних та громадських джерел поза прямим зв’язком із результатом їхньої трудової діяльності .
І так останнім часом переважає думка, щодо предмета права соціального забезпечення повинні належати ті спеціальні відносини, які безпосередньо пов’язані з соціальним забезпеченням лише непрацезданих громадян. Таке підтвердження закріплено офіційним документом органів державної влади.
В концепції соціального забезпечення населення України, прийнятій Верховною Радою України 21 грудня 1993 року /24/, підкреслюється, що соціальне забезпечення має поширюватись лише на громадян, які працюють по найму, членів їхніх сімей та непрацездатних осіб...
Для непрацездатних громадян гарантуємо матеріальне забезпе-чення та соціальне обслуговування за рахунок соціального страхування та виплат із державного та місцевих бюджетів".
Під кутом зору економіки соціальне забезпечення - це організаційні заходи, держави. Зі створенням соціальних фондів і використанню їх за цільовим призначенням.
З погляду права відносини із соціального забезпечення є об’єктом впливу правових норм. Тут правовому регулюванню підлягав весь комплекс суспільних відносин, що складають предмет права соціального забезпечення.
В літературі юридичній висловлено деякі критерії для визначення кола відносин , що охоплюються соціальним забезпеченням.
Ними, зокрема, є Загальне поняття соціального забезпечення, коло осіб, які забезпечуються, відносини пов’язані з обов'язком держави з утримання певного контингенту непрацездатних громадян. Всі ці критерії повинні враховуватись під час визначення предмет у права соціального забезпечення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Поняття і система пенсійного права

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок