Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Мета і мотив злочину , їх значення для кваліфікації

Загрузка...

Мета і мотив злочину , їх значення для кваліфікації

Назва:
Мета і мотив злочину , їх значення для кваліфікації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Мета і мотив злочину , їх значення для кваліфікації
План.
Вступ……………………………………………………………………………..3
1. Мотив злочину в кримінальному праві……………………………………..4
2. Мета злочину в крмінальному праві………………………………………..11
3. Значення мотиву і мети злочину для кваліфікації злочину………………13
Висновок………………………………………………………………………..18
Джерела…………………………………………………………………………19
Вступ.
Проблема мотиву і мети - проблема багатопланова, багатоаспектна. Вона стоїть на стику багатьох наук, особливо, психології, філософії, соціології, права й інших. Багатоаспектність робить цю проблему надзвичайно складною і перспективною.
В даний час у зв'язку з активною розробкою проблеми особистості дослідженню мотивації стало більше приділятися уваги в філософській, соціологічній і іншій літературі.
Треба, однак, відзначити, що деякі філософські аспекти даної проблеми ще недостатньо досліджені. Особливо потребу в її розробці мають гносеологічні й морально-етичні аспекти мотивації поведінки, зокрема такі як воля і мотивація поведінки, роль мотиву і мети в морально-етичній оцінці вчиненого.
Актуальність даної проблеми підкреслюється і її практичною значимістю. Досліджувана проблема безпосередньо пов'язана зі змістом і напрямком карної політики держави, задачами і цілями покарання й організацією його виконання.
Проблема і мета безпосередньо пов'язана з розробкою і застосуванням цілого ряду інститутів карного права – визначенням основ кримінальної відповідальності і її індивідуалізацією, установленням суб'єктивної сторони злочину, осудності , характеристикою обставин, що виключають суспільну небезпеку діяння, розмежуванням стадій навмисної злочинної діяльності.
Особливо слід зазначити кримінологічний аспект цієї проблеми і зв'язок її з особистістю. Саме дослідження кримінологічного аспекту проблеми мотиву і мети злочину викликається найбільший теоретичний інтерес робить її найбільш перспективною.
Метою даної курсової роботи є комплексний розгляд мотиву і мети злочину, їхнього значення в механізмі вольового поводження, у характеристиці особистості і визначенні її структури, при кваліфікації злочинів і призначенні покарання.
1. Мотив в кримінальному праві
Погляд на мотив злочину і його роль у суспільно небезпечній поведінці багато в чому залежить від того, який зміст ми вкладаємо в це поняття.
Поняттям "мотив" можна розкрити різними сторонами людської активності: окремий вольовий акт (вчинок) і ряд вольових актів - поведінку як окремого індивіда, так і будь-якої соціальної спільності. За допомогою мотиву визначається зміст усіх видів людської діяльності, моральні, правові і світоглядні погляди і соціальна роль конкретної особистості.
Мотив - це насамперед одне з найбільш істотних психологічних понять за допомогою якого розкривається внутрішня природа людських вчинків, їхня сутність. Він виступає найважливішим компонентом психологічної структури будь-якої людської діяльності, її рушійною силою, позначає внутрішню причину вчинків конкретної особистості.
Труднощі визначення мотиву в праві викликається насамперед тим, що в загальній психології - науці, покликаній безпосередньо займатися розробкою проблеми мотивації поводження , - маються великі розбіжності в характеристиці цього поняття.
При з'ясуванні змісту мотиву злочину і визначенні його співвідношення з іншими ознаками в суспільно небезпечному діянні необхідно виходити зі специфіки й особливостей людського поводження, що по своєму соціально-психологічному змісту явище дуже складне, багатопланове. Однак головне, що відрізняє його від інших явищ це те, що воно носить цілеспрямований характер. Людина звичайно прагне обирати таку поведінку, яка б більше відповідало пристрастям і потягам, які займають важливе місце в структурі особистості.
Вибірковість - це основна властивість поведінки, її найбільш характерна риса. Цією властивістю володіє будь-яка людська поведінка, у тому числі і протиправна. Дана обставина і повинна служити відправним моментом у визначенні об'єктивних і суб'єктивних ознак злочину, у тому числі й у визначенні мотивів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Мета і мотив злочину , їх значення для кваліфікації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок