Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види розподілу в статистиці права. Групування, її види

Загрузка...

Види розподілу в статистиці права. Групування, її види

Назва:
Види розподілу в статистиці права. Групування, її види
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН
Види розподілу в статистиці права. Групування, її види.
Визначення середнього рівня в рядах динаміки. Обчислення середньорічного темпу зростання та приросту.
Проаналізувати данні таблиці та дати відповідь, в якому році засуджено жінок-матерів з великою кількістю дітей. Вказати також моду та медіану у кожному з наведених рядів розподілу. Відповіді обґрунтувати.
Обчислити середній вік засуджених за 2000 та 1995 рр. Та дати характеристику змінам, що сталися.
1. Види розподілу в статистиці права. Групування, її види.
Якщо мати на увазі, що як складові елементи зведення включає: 1) розчленовування явища, що вивчається, на частини (групи, підгрупи); 2) підрахунок групових і загальних підсумків і 3) характеристику цих підсумків за допомогою певної системи показників, то природно укласти, що в основі будь-якого зведення статистичного матеріалу лежить його угрупування.
Статистичне угрупування - це один з основних методів обробки і аналізу первинної статистичної інформації, що полягає в розчленовуванні совокупностей на групи по істотних для даного дослідження ознаках.
Центральна задача угрупування в тому, щоб на основі всебічного аналізу одержаних в результаті статистичного спостереження даних розбити їх на якісно однорідні види або типи. Дотримання принципу однорідності досліджуваних одиниць - одна з найважливіших вимог теорії статистики до науково обґрунтованого аналізу. Необхідна умова однорідності - однотипність явищ, встановлювана вже на перших кроках статистичного дослідження. Це дуже важливо, оскільки, - як вже зазначалось, в статистичних дослідженнях повинна забезпечуватися єдність аналізу якісної і кількісної сторін явищ, що вивчаються. Забезпеченню цих задач і покликана побудова рядів розподілу і пов'язаних з ними угрупувань.
Поняття статистичного угрупування в широкому значенні слова охоплює цілий комплекс статистичних операцій, направлених на об'єднання зареєстрованих при спостереженні одиничних випадків в групи, категорії, схожі в тому або іншому відношенні, оскільки цілісну картину сукупності необхідно поєднувати з характеристикою основних її частин, структур і т.д. Не випадково, видатний російський учений Д.П. Журавській визначав статистику як науку категоричного обчислення, тобто як науку про „рахунки по категоріях”, по групах. Статистика відображає істотні властивості сукупності вхідних в неї одиниць, а не кожної одиниці окремо. Тому в статистиці знання про сукупність і є одночасно знання про індивідуальне явище, що входить в неї.
Очевидно, серед нескінченної різноманітності явищ ми, як правило, уловлюємо наявність деякого кінцевого числа груп або типів. Так, психічні властивості кожної людини, що характеризують ступінь його збудливості і виявляються в його відношенні до навколишньої дійсності, в силі відчуттів, поведінці, неповторювані, суто індивідуальні, і все-таки їх можна класифікувати по типах темпераменту (сангвінічний, меланхолійний, холеричний і флегматичний); злочини утворюють групи по видовому об'єкту посягання (проти особи, у сфері економіки, правосуддя і т.д.), формі вини (умисні і необережні), тяжкості і т.д. Приклади можна продовжити, але ясно, що скільки б нескінченну сукупність ми ні вивчали, вона завжди може бути розділена на групи, типи. Ця можливість обумовлена такими об'єктивними властивостями одиниць сукупності, як варіація ознак, по яких виробляється їх угрупування.
У цьому саме і полягає одна з найважливіших особливостей статистичної методології.
Метод угрупувань забезпечує узагальнення даних, представлення їх в компактному, осяжному вигляді; він створює основу для числення статистичних показників, застосування інших методів статистичного аналізу основних сторін і характерних особливостей явищ, що вивчаються правовою статистикою.
За допомогою угрупування можна обробити зібрані відомості і одержати зведені, узагальнюючі показники, що правильно відображають дійсність і дозволяють виробити поглиблений аналіз, виявити зв'язки, що характеризують дану сукупність фактів. Тому статистичне угрупування і є основою наукового зведення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Види розподілу в статистиці права. Групування, її види

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок