Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні проблеми міжнародно- правового регулювання національних відносин

Актуальні проблеми міжнародно- правового регулювання національних відносин

Назва:
Актуальні проблеми міжнародно- правового регулювання національних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,74 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 323(477)
ЛЯПІНА Л. А., Миколаївський навчальний центр Одеської національної юридичної академії, м. Миколаїв, Україна
Актуальні проблеми міжнародно- правового регулювання національних відносин
У статті здійснюється аналіз міжнародно-правових стандартів захисту прав національних меншин, а також міжнародного досвіду регулювання міжетнічних відносин, утвердження прав людини, плюралізму і демократії.
In clause the analysis is made is international-legal standards ofprotection of the rights of national minorities, and also the international experience of regulation of interethnic attitudes, the statement of human rights, pluralism and democracy.
Етнонаціональне розмаїття - характерна ознака сучасних країн світу. За останніми оцінками, у ста вісімдесяти чотирьох незалежних державах налічується понад шістсот мовних та п'ять тисяч етнічних груп [1]. Етнічні відмінності породжують і низку істотних проблем, що стають причиною розбіжностей і протистоянь. Національні меншості все гостріше ставлять питання про забезпечення їхніх прав на розвиток і функціонування рідної мови, на регіональні автономії, на участь у політиці, на освіту, претензії на землю тощо. Проте, незважаючи на деяку нерівномірність процесів, що відбуваються в етнонаціональній сфері, спостерігається певний прогрес у створенні і застосуванні сучасних загальновизнаних міжнародно-правових норм. Адже світова практика має багатий і цінний досвід створення необхідних умов для гармонійного співіснування представників різних етносів, на користь чого говорять вироблені міжнародні стандарти захисту прав осіб, що належать до національних меншин. Їх відображення можна знайти, насамперед, в ряді міжнародно-правових документів, прийнятих ООН, ОБСЄ, Радою Європи та іншими
організаціями.
Об' єктом даного дослідження є права національних меншин, предметом - аналіз тенденцій розвитку сучасного міжнародного законодавчо-правового захисту прав осіб, що належать до національних меншин.
Зі всієї гами аспектів складної і багатогранної проблеми автор статті визначив за мету - висвітлення і аналіз міжнародно- правових стандартів захисту прав національних меншин, а також міжнародного досвіду регулювання міжетнічних відносин, утвердження прав людини, плюралізму і демократії.
Досягнення поставлених цілей і мети здійснювалось на основі комплексного підходу із використанням і застосуванням таких принципів, як історизм, об4 єктивність, плюралізм, а також системного, структурно- функціональ-ного, порівняльного та інших методів пізнання.
Серед сучасних вітчизняних наукових досліджень, які присвячені концептуальному аналізу політико-правових засад, вироблених світовою спільнотою, що спрямовані на захист прав національних меншин, можна виділити роботи О.Антонюка, І.Кураса, О.Майбороди, В.Нікітюка, О.Рафальського, С.Римаренка, Ю.Римаренка, В. Трощинського, Л.Шкляра та інших вчених.
Національні меншини стали об'єктом всебічної і навіть особливої уваги міжнародного права, практично, лише після другої світової війни. Можна сказати, що увага до них зростала паралельно із зростанням уваги до прав людини. За цей період напрацьовані ґрунтовні законодавчі акти на рівні як національних систем права, так і міжнародних угод, конвенцій, декларацій тощо. Визначальною серед них є Загальна декларація прав людини - Акт Генеральної Асамблеї ООН, у якому формуються основи прав та свобод людини, що підлягають загальному дотриманню [2].
Виходячи з розуміння того, що визначення гідності, яка властива всім членам людської сім'ї і рівних та невід'ємних її прав є основою її свободи, справедливості та загального миру; і беручи до уваги, що необхідно сприяти розвитку дружніх відносин між народами, Декларація зазначає, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом та совістю і повинні діяти один щодо одного в дусі братерства.
У даному документі також проголошується рівність прав та свобод людей незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань, національного чи соціального, майнового, станового або іншого походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Актуальні проблеми міжнародно- правового регулювання національних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок