Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Суть, завдання та основні риси касації за чинним законодавством.

Суть, завдання та основні риси касації за чинним законодавством.

Назва:
Суть, завдання та основні риси касації за чинним законодавством.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Суть, завдання та основні риси касації за чинним законодавством.

 


Конституцією України 1996 р. передбачено двоінстанційність перевірки судових рішень за ініціативою сторін. Законом від 21 чер-вня 2001 р. до КПК було внесено зміни щодо нормативного ре-гулювання касаційного провадження.
Касаційне провадження — стадія кримінального процесу, у якій суд касаційної інстанції, а саме судова колегія в кримінальних справах та військова колегія Верховного Суду України, за подан-ням прокурора або скаргою інших учасників процесу переглядає не набуті законної сили вироки, ухвали і постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції, вироки, ухвали і постанови міжобласного суду, вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку, а також набуті законної сили вироки районного (міського), міжрайонного (окруж-ного) судів, військових судів гарнізонів та ухвали апеляційного суду, постановлені щодо цих вироків; з'ясовує об'єктивну істину і вирішує питання про законність, обґрунтованість і справедливість вироку суду, виправляє допущені помилки і порушення.
Касаційними судами — судами, які розглядають справи в касаційному порядку, виступають:—
судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України — щодо судових рішень, постановлених Верховним Судом Автономної Республіки Крим, обласними, Київським і Се-вастопольським міськими судами, міжобласним судом, вироків районних (міських) та міжрайонних (окружних) судів;—
військова колегія Верховного Суду України — щодо судо-вих рішень, постановлених військовими судами регіонів і Військово-Морських Сил, вироків військових судів гарнізонів.
Справи за касаційними скаргами і поданнями на вироки місцевих судів, які вже вступили в законну силу, розглядаються касаційним судом у складі трьох суддів з участю прокурора.
Статтею 383 КПК передбачено, що в касаційному порядку можуть бути перевірені такі судові рішення: 1) вироки, ухва-ли і постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції; 2) вироки і постанови апеляційного суду, по-становлені ним в апеляційному порядку (ч. 1); 3) вироки та постанови місцевих судів, які не були предметом розгляду апеляційної інстанції і набрали законної сили; 4) вироки та по-станови місцевих судів, які були предметом розгляду в апеля-ційній інстанції і залишені без зміни, змінені, скасовані (повні-стю або частково) із закриттям справи, поверненням на додат-кове розслідування чи новий судовий розгляд, інші ухвали апеляційного суду щодо вироків та постанов місцевих судів, що набрали законної сили (ч. 2).
З урахуванням того, що апеляційна інстанція може погірши-ти становище засудженого чи виправданого місцевим судом, законом передбачено, що вироки і постанови, які винесені нею після скасування вироків та постанов місцевих судів, також мо-жуть переглядатися в касаційному порядку (ст. 386 КПК).
Касаційний суд перевіряє судове рішення з точки зору його законності й обґрунтованості, тобто відповідності нормам матеріального і процесуального закону, фактичним обставинам справи, доказам, дослідженим у судовому засіданні. При цьому суд касаційної інстанції перевіряє й оцінює і нові матеріали, подані особами, що надіслали скарги (подання), або витребувані самим судом.
Касаційний суд зобов'язаний перевірити законність і об-ґрунтованість судового рішення за наявними у справі і додатково поданими матеріалами у межах оскарженої частини.
Суд може вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого або виправданого, і прий-няти рішення на користь цих осіб.
Законність і обґрунтованість судового рішення перевіря-ються судом касаційної інстанції стосовно всіх засуджених, у тому числі і тих, від яких не надійшли скарги або щодо яких не внесене подання.
Якщо задоволення скарги або подання дає підстави для ухвалення рішення на користь зазначених вище осіб, суд ка-саційної інстанції повинен прийняти таке рішення.
За наявності підстав, передбачених ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Суть, завдання та основні риси касації за чинним законодавством.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок