Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Принципи земельного права

Принципи земельного права

Назва:
Принципи земельного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вважаємо, що принципи земельного права також мають зв'язок з поняттями “принцип” та “принцип права”, що проявляється через співставленн
я їхніх ознак


Вважаємо, що принципи земельного права також мають зв'язок з поняттями “принцип” та “принцип права”, що проявляється через співставлення їхніх ознак. На нашу думку, поняття “принципи земельного права” з притаманною їм сукупністю всіх ознак є способом трансформації основних принципів права на галузевому рівні (тобто на рівні земельного права), однак з урахуванням особливостей самої галузі.
Для цього слід проаналізувати основні підходи до розуміння принципів земельного права, обґрунтовані наукою земельного права. Зокрема, І. В. Павлов визначав принципи земельного права як обумовлені конституційними принципами специфічні вихідні положення земельного права, що випливають з особливостей земельних відносин [100, с.9]. Базуючись на цьому визначенні, можна констатувати такі ознаки принципів земельного права:
вони є основними засадами, вихідними положеннями в земельному праві;
вони випливають з конституційних принципів та специфічних особливостей земельних відносин. Однак, на нашу думку, тут варто також констатувати їх обумовленість не лише конституційними принципами та особливостями відносин, які вони регулюють, а й звертати увагу на їх обумовленість загальноосвітніми принципами. Тому в кінцевому варіанті можна констатувати таку їх ознаку як обумовленість загально соціальними, конституційними принципами та специфічними особливостями земельних відносин.
Вважаємо, що ці ознаки є статусними, оскільки характеризують місце та ґенезу принципів земельного права.
Б. В. Єрофєєв тлумачив принципи земельного права як властиві тільки земельному праву специфічні принципи, обумовлені особливостями земельних відносин [101, с. 26]. Отже, тут також констатується їх обумовленість особливостями земельних відносин. Що ж стосується такої ознаки принципів земельного права як їх притаманність суто земельному праву, то, нашу думку, це не відповідає дійсності. Про їх притаманність виключно земельному праву можна вести мову лише на рівні галузевих принципів, тобто у вузькому розумінні. У широкому розумінні на правове регулювання земельних відносин впливають не лише галузеві, а й загально правові, міжгалузеві принципи, які стосуються не лише земельного права, а відповідно всієї правової системи чи інших, суміжних із земельним, галузей права.
В. С. Шелестов визначив принципи земельного права як основоположні правові ідеї, керівні положення, у відповідності з якими регулюються земельно-правові відносини, та виділив їх наступні ознаки: 1) визначення змісту земельного права та його основних напрямів розвитку, цілей і завдань земельно-правового регулювання; 2) об’єктивна вираженість у земельно-правових нормах; 3) обумовленість потребами правозастосовчої практики; 4) внесення системності в земельному праві, здатність виступати юридичною базою для ґрупування земельно-правових норм в інститути земельного права [102, с.26-27, 103, с.41]. Визначення змісту земельного права, його напрямів розвитку, цілей і завдань, на наш погляд є однією з характеристик такої ознаки принципів як їх здатність виступати основними засадами, вихідними положеннями, головними ідеями і земельному праві. Об’єктивна вираженість у земельно-правових нормах, на нашу думку, є не лише ознакою, а й формою виразу принципів земельного права, яка, на наш погляд, є елементом механізму дій цих принципів. Обумовленість потребами правозастосовчої практики належить до регулятивних ознак принципів, однак сформульована на нашу думку, однобічно. Не враховано той факт, що принципи можуть мати зворотний вплив на правозастосування, спрямовуючи правозастосовчу діяльність у галузі використання та охорони земель. Тому дану ознаку принципів земельного права можна сформувати як обумовленість потребами правозастосовної практики та подальше визначення її напрямів. Внесення системності в земельне право також слід віднести до регулятивних ознак, оскільки це стосується механізму правового регулювання земельних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Принципи земельного права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок