Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Охорона прав виробників фонограм

Охорона прав виробників фонограм

Назва:
Охорона прав виробників фонограм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,60 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Охорона прав виробників фонограм


Виробниками фонограм визнаються будь-які фізичні або юридичні особи, які взяли на себе ініціативу і відповідальність за перший звуковий запис виконання або Інших звуків. Охороні підлягають будь-які фонограми, незалежно від їх мате-ріальної форми, якості запису, а також того, чи зафіксовано на фонограмі вико-нання створеного твору, що охороняється законом, або проведено запис різних звукових ефектів.
Права на фонограму породжує сам факт першої фіксації звуків за допомогою технічних засобів в якій-небудь матеріальній формі, що дає змогу здійснювати їх неодноразове сприйняття, відтворення або сповіщення незалежно від виконання виробником фонограми якої-небудь формальності. За відсутності доказу Іншого виготівником фонограми визнається та фізична або юридична особа, ім'я або най-менування якої позначено на цій фонограмі і (або) на вміщуючому її футлярі. За виробником фонограми визнаються лише майнові права.
Виробнику фонограми належать виняткові права на використання фонограми в будь-якій формі, включаючи право на винагороду за кожний вид її використан-ня. Виняткове право на використання фонограми означає право виконувати або дозволяти виконувати такі дії: відтворювати фонограму; переробляти або будь-яким іншим способом змінювати фонограму; розповсюджувати примірники фо-нограми, тобто продавати, здавати їх у тимчасове користування тощо; імпортува-ти примірники фонограми з метою розповсюдження, включаючи примірники, виготовлені з дозволу її виробника.
Виробник фонограми, опублікованої з комерційною мсіою, спільно з виконав-цем, публічне виконання якого записане на цій фонограмі, має право па отри-мання винагороди за передачу в ефір або сповіщення для загального відома по кабелю такої фонограми. Збір, розподілення і виплата винагороди за ці види ви-користання фонограми здійснюються однією з організацій, що управляє правами виробників фонограми і виконавців на колективній основі, відповідно до угоди між цими організаціями. Якщо цією угодою не передбачено інше, зазначена ви-нагорода розподіляється між виробником фонограми і виконавцем рівними час-тинами. Розмір винагороди і умови її виплат, встановлені за кожний вид вико-ристання фонограми, визначається угодою між виробниками фонограми або об'єднаннями (асоціаціями) таких користувачів і організаціями, що управляють правами виробників фонограм І виконавців.
Перехід права власності на примірник фонограми сам по собі не тягне за собою передачу будь-яких суміжних прав, що належать виробнику фонограми. Однак якщо примірники правомірно опублікованої фонограми надійшли у торговельну мережу, то допускається їх подальше розповсюдження без згоди виробника фоно-грами і без виплати винагороди. Водночас власник фонограми не може займати-ся комерційним прокатом запису, оскільки дане право зберігається за виробни-ком фонограми незалежно від права власності на її примірники. Виняткові права виробник фонограми може передавати іншим особам за спеціальним доюїзором.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Охорона прав виробників фонограм

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок