Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Допустимість використання криміналістичної гіпнології під час підготовки до допиту

Допустимість використання криміналістичної гіпнології під час підготовки до допиту

Назва:
Допустимість використання криміналістичної гіпнології під час підготовки до допиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Допустимість використання криміналістичної гіпнології під час підготовки до допиту


Під час розслідування кримінальних справ трапляються непоодинокі випадки, коли свідки-очевидці чи інші особи, які залучаються в сферу кримінального судочинства, схильні до співпраці зі слідством, хочуть повідомити відповідну інформацію, проте відчувають деякі труднощі, пов’язані з її пригадуванням.
Йдеться про складні для відтворення в пам’яті обставини кримінальної справи, які сприймались свого часу потерпілим або свідком-очевидцем за несприятливих умов.
До таких умов передусім можна віднести відповідний стан особи в момент сприйняття нею інформації: неуважність, хворобливість, втому, переляк, алкогольне чи інше сп’яніння; швидкоплинність події; чинники протидії сприйняттю обстановки і обставин злочину та ін. Крім того деякі обставини події важко відтворювані, оскільки мисленні образи їх є ослабленими, знебарвленими або практично втратили інформаційний зміст внаслідок природного забування або амнезію, викликану травмуванням чи стресовим станом.
Обставини, що сприймались людиною за несприятливих умов, відображаються і фіксуються в її пам’яті лише незначною мірою і переважно на підсвідомому рівні. Сучасний рівень психолого-психотерапевтичних знань робить принципово можливим оживлення пам’яті, вичленування із неї і репродукування слабко вираженої інформації шляхом розмови з її носієм, приведеним до стану гіпнотичного сну [3; 11, с.18-27; 14, с.98-112; 17, с.12-15; 18; ].
На відміну від психологічною впливу на особу, яка не перебуває в стані сну, застосування психологічних реагентів щодо людини, приведеної в такий стан штучно, має за мету відновлення її пам’яті, ослабленої певними чинниками.
Метод посилення ослаблених мисленних раніше сприйнятих образів, обставин і обстановки злочину та отримання інформації про них, дістав у криміналістиці назву репродуктивного (репродукційного) гіпнозу, або гіпнорепродукції [16, с.35-44; 9; 10, с.561-567].
Перші спроби застосування гіпнозу для отримання інформації від потерпілих і свідків у кримінальних справах, починаючи ще з середини ХІХ ст. простежуються в багатьох державах Європи у Франції, країнах Скандинавії. У США метод криміналістичної гіпнорепродукції почав інтенсивно застосовуватись у правоохоронній практиці з 60-х років ХХ ст. Саме криміналістами цієї держави були розроблені сучасні рекомендації щодо “Слідчого гіпнозу” [2, с.246-250].
З часом цей метод почав інтенсивно застосовуватись і правоохоронними органами Канади, Великобританії, Ізраїля, Австралії та ін. У слідчій практиці цих держав нерідко траплялись випадки, коли тяжкі та складні для розкриття й розслідування злочини були доведені до логічного завершення тільки і саме завдяки застосуванню гіпнорепродуктивного методу [15, с.236-241] У цьому зв’язку доречно згадати гучну свого часу в США кримінальну справу про кіднеппінг (масове викрадення дітей), блискуче розслідувану ФБР у 1977 році..
Гіпноз як винятковий захід, що потребує спеціалістів найвищої кваліфікації та складних дослідницьких процедур, використовувався й далі використовується на Заході у справах про пограбування банків (із застосуванням зброї і з викраденням великих сум грошей), пов’язаних з кіднеппінгом, вимагательством, насильницькими злочинами, а також у деяких справах, що торкаються “білокомірцевої” злочинності. За допомогою гіпнозу створюється можливість прояснити прогалин у раніше даних показаннях, усунути наявні в них суперечності, неточності, а також недоречності, пов’язані з ненавмисною помилкою, мимовільними помилками сприйняття, відновлення, описом мисленних образів. Одержані таким шляхом відомості важливі не тільки з метою виявлення і переслідування винних осіб, але й для зняття підозри з невинних осіб, їх реабілітації, а також в інтересах інших цілей розслідування.
У криміналістичній літературі радянського періоду “допит під гіпнозом” розцінювався переважно у контексті “реакційної сутності буржуазної криміналістики”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Допустимість використання криміналістичної гіпнології під час підготовки до допиту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок