Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Роль реконструкції у завершенні громадянської війни в США між північчю і півднем

Загрузка...

Роль реконструкції у завершенні громадянської війни в США між північчю і півднем

Назва:
Роль реконструкції у завершенні громадянської війни в США між північчю і півднем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,23 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Роль реконструкції у завершенні громадянської війни в США між північчю і півднем


В історії США ціла епоха пройшла під знаком революційного перевороту, викликаного громадянською війною.
Протиріччя між рабовласницьким Півднем і промисловою Північчю в перші три десятиліття існування США стали швидко наростати з посиленням економічної могутності рабовласницьких штатів.
Величезні прибутки, які приносила рабська праця на плантаціях, де вирощували бавовну, цукрову тростину і тютюн, викликали потребу нових територій та рабів.
Важливу роль у боротьбі між Півднем і Північчю відіграв аболіціоністський рух, за скасування рабства. Зокрема, вже в 1833 р. було створено Американське товариство боротьби з рабством, що об’єднувало всі найвпливовіші організації аболіціоністів.
Створена у 1848 р. партія фрісайлерів, виступала за "вільні землі" (free soil).
Отже, рабовласництво зазнавало комбінованих та спланованих ударів з фронту і з тилу. Зовнішній фронт боротьби – це аболіціоністський рух, який розвивався головно у північних штатах. Внутрішнім антирабовласницьким фронтом були пройняті практично усі штати, в ньому брали участь переважно раби і вільні негри. Розвиток рабовласницької системи наближався до своєї кульмінації.
Найважливішою революційною подією у 1859 р. було повстання Джона Брауна, яке дало сильний поштовх антирабовласницькому рухові. І хоча озброєні сили рабовласників це повстання придушили, а сам Браун був захоплений в полон і повішаний, воно показало, що боротьба проти рабства стала головним змістом революційної ситуації.
У 1860 р. почалася виборча кампанія. Під значним тиском фермерів і робітників республіканська партія висунула кандидатом у президенти популярного серед народу Авраама Лінкольна.
Апелюючи до Декларації незалежності, виборча платформа з’їзду республіканської партії, який зібрався 16 травня 1860 р. в Чикаго, констатувала, що ні конгрес США, ні законодавчі органи штатів, які ввійшли до складу Союзу, не вправі оголосити рабство законним на будь-якій території США.
Наступна перемога Лінкольна на виборах стала сигналом до сецесії – виходу рабовласницьких штатів із складу США. 20 грудня 1860 р. Південна Кароліна оголосила про свій вихід із Союзу. Слідом за Південною Кароліною із складу Союзу вийшли й інші південні штати. 6 лютого 1861 р. представники від’єднаних штатів Південної Кароліни, Алабами, Джорджії, Луїзіани, Місісіпі, Техасу і Флоріди оголосили про створення Конфедерації рабовласницьких штатів, сформували уряд і прийняли Конституцію. Президентом рабовласницької республіки проголосили Джеферсона Девіса. З часом до складу Конфедерації ввійшли ще чотири штати – Арканзас, Вірджінія, Тенесі і Північна Кароліна [4, с. ].
Конституція Конфедерації проголошувала рабство основою економічного і політичного устрою нової держави. В ній зазначалося, що рабство буде поширюватися на всі нові території, які приєднаються до Конфедерації. Усі ці події призвели до початку Громадянської війни.
Північ мав значну перевагу перед Півднем в економічній, воєнній і морально-політичній ділянках, що відігравало вирішальну роль у затяжній війні.
Федеральний уряд бачив своє основне завдання в розгромі бунтівників і відновлення єдності Союзу. Тому у виступах Лінкольна та інших керівників федерального уряду відзначалось, що Північ не ставить перед собою завдання домогтися знищення рабства. Передбачалось, що після закінчення війни буде встановлено довоєнний статус-кво: рабство збережеться на Півдні, проте поширювати його на нові території буде заборонено. Однак згодом, з розгортанням воєнних дій Лінкольн поступово почав вживати заходів, які підготували проголошення найважливішого акту громадянської війни – Прокламації про визволення рабів.
Виданий 13 березня 1862 р. закон заборонив використовувати федеральні війська для виловлювання і повернення рабовласниками рабів-утікачів. Звільняючи рабів найперше у столиці, Лінкольн підкреслював, що скасування рабства в масштабах країни є тільки питанням часу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Роль реконструкції у завершенні громадянської війни в США між північчю і півднем

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок