Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові засади розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів. Правове регулювання бюджетних повноважень

Загрузка...

Правові засади розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів. Правове регулювання бюджетних повноважень

Назва:
Правові засади розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів. Правове регулювання бюджетних повноважень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,16 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Правові засади розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів. Правове регулювання бюджетних повноважень


План
Поняття та види бюджетних надходжень і бюджетних витрат.
Бюджетні повноваження держави та органів місцевого самоврядування в Україні.
Правове регулювання міжбюджетних трансфертів. Поняття та види.
Принципи розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів бюджетної системи України. Правове регулювання міжбюджетних відносин.


Поняття та види бюджетних доходів і бюджетних витрат
Бюджетний кодекс України розмежовує такі поняття як бюджетні надходження і бюджетні доходи. Основним критерієм такого поділу є необхідність повернення та відшкодування певної суми коштів. Тобто запозичення трактується як надходження а не дохід, оскільки його треба повертати із сплатою відсотків. Відповідно розрізняють видатки бюджету та витрати бюджету.
Бюджетні доходи і видатки класифікуються за різними критеріями. Виходячи із змісту бюджетної системи, бюджетні доходи та видатки, найперше класифікують як державні та місцеві.
Законодавство визначає обов’язкову та загальноприйняту бюджетну класифікацію, що має офіційний характер. Бюджетний кодекс дає визначення змісту бюджетної класифікації (ст.ст. 8 – 12). Крім цього існує Бюджетна класифікація, затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 27 грудня 2001 року №604, якою докладно визначено класифікацію доходів бюджету з розбивкою по всіх видах; видатків; фінансування та боргу (чотири розділи).
Доходи бюджету – усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, дарунки, гранти).
Надходження до бюджету – доходи бюджету та кошти, залучені в результаті взяття боргових зобов’язань, органами державної влади, органами влади АРК, або органами місцевого самоврядування.
Склад доходів різних ланок бюджетної системи відображається в різних платежах, які сплачують юридичні і фізичні особи у відповідний бюджет.
Доходи бюджету класифікуються за такими розділами:
Соціально-економічною ознакою:
Податкові надходження (податки, збори, обов’язкові платежі);
Неподаткові надходження (від власності та підприємницької діяльності; адміністративні збори та платежі);
Доходи від операцій з капіталом;
Трансферти – кошти, одержані від органів державної влади або місцевого самоврядування, інших держав чи міжнародних організацій на безоплатній та безповоротній основі.
Теоретично, доходи бюджетів класифікують також за порядком і умовами зарахування:
закріплені - це доходи, які постійнодіючим законодавством віднесені у доходну частину бюджету певного рівня повністю у розмірі територіальних надходжень, або у твердофіксованому розмірі (нормативи), що встановлюються на тривалий строк і не потребують додаткового рішення вищестоящого органу влади. Таке закріплення міститься у постійнодіючому бюджетному або податковому законодавстві. У Держбюджеті тільки закріплені доходи.
Наприклад: Акцизний збір - в дохід Держбюджету. Де б він не збирався буде зараховуватися на централізований рахунок Держказначейства.
Податок на доходи фізичних осіб – в повному розмірі зараховуються до місцевих бюджетів
власні - у місцевих бюджетах це надходження від комунальної власності, місцевих податків і зборів тощо. Вони закріплюються повністю або за нормативами, які визначають щороку.
залучені - якщо не вистачає власних коштів, то органи влади можуть (залучати) - користуватись позиченими.
регулюючі - доходи які щороку включаються в місцеві бюджети на підставі Законів або рішень вищестоящих органів місцевого самоврядування. Нормативи відрахувань затверджуються таким чином: або єдині для всіх бюджетів різного рівня, або диференційовано для кожної ланки бюджетної системи в залежності від об’єму закріплених доходів і передбачених видатків.
Доходи місцевих бюджетів класифікуються також за ознакою їх достатності у відповідних бюджетах:
Доходи що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів
Доходи що не враховуються при визначенні міжбюджетьних трансфертів
Класифікація видатків бюджету.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Правові засади розподілу доходів та видатків між бюджетами різних рівнів. Правове регулювання бюджетних повноважень

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок