Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Майнові та земельні відносини, їх нормативно-правова база

Загрузка...

Майнові та земельні відносини, їх нормативно-правова база

Назва:
Майнові та земельні відносини, їх нормативно-правова база
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Майнові та земельні відносини, їх нормативно-правова база


Земельні відносини регулює Земельний кодекс України. Земельний кодекс було прийнято 13 березня 1992 р. Він установлює, що завданням земельного за-конодавства є регулювання земельних відносин із ме-тою створення умов для раціонального використання та охорони земель, рівноправного розвитку всіх форм власності на землю і господарювання, збереження та відтворення родючості грунтів, поліпшення природного середовища, охорони прав громадян, підпри-ємств, установ та організацій на землю. Його розділа-ми є:
1. Загальні положення.
2. Використання зе-мель.
3. Охорона земель.
4. Відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам і втрат сільсь-когосподарського й лісогосподарського виробництва.
5. Контроль за використанням і охороною земель та їх моніторинг.
6. Державний кадастр земель.
7. Зем-леустрій.
8. Вирішення земельних спорів.
9. Відпові-дальність за порушення земельного законодавства.
10. Міжнародні договори.
Майнові відносини - це конкретні вольові економічні відносини з приводу належності, використання, переходу засобів виробництва, предметів споживання та інших матеріальних благ.
Наведене визначення майнових відносин містить у собі ознаки, за якими вони виділяються із всієї сукупності економічних зв'язків.
Економічні відносини розглядаються наукою у двох аспектах — як результат і як форма виробничої діяльності людей, пов'язаних з виробництвом, розподілом, обміном і споживанням матеріальних благ.
Економічні відносини як результат діяльності людей, спрямованої на забезпечення їх існування, як певна соціальна єдність формуються незалежно від їх волі і свідомості. Такі економічні відносини є виробничими, не мають вольового характеру і тому не можуть бути предметом правового регулювання, їх розвиток визначається об'єктивними економічними законами.
На відміну від виробничих відносин економічні відносини як форма виробничої діяльності людей є одиничними, конкретними відносинами вольового характеру, тобто вони виникають між конкретними особами з приводу конкретних матеріальних благ і у зв'язку з економічними актами учасників цих відносин. Наприклад, конкретні відносини власності з приводу належності певного матеріального блага конкретній особі. Саме ці відносини є предметом правового регулювання. Наведені міркування дають можливість, на наш погуляд, зробити такі висновки:—
економічні відносини як форма діяльності людей і економічні відносини як певний соціальний результат цієї діяльності — не тотожні категорії;—
майнові відносини — це різновид конкретних економічних відносин вольового характеру;—
суть майнових відносин полягає в тому, що вони є відносинами з приводу належності, використання і переходу матеріальних благ;—
об'єктом майнових відносин є матеріальні блага, які в законодавстві називають майном. Саме тому ці відносини мають найменування майнових.
Проаналізоване поняття майнових відносин не сприймається одностайно в науці цивільного права. Справа в тому, що питання про. поняття майнових відносин є дискусійним, хоч, на наш погляд, вищезазначені аргументи на користь наведеного визначення майнових відносин уявляються переконливими'.
За змістом майнові відносини поділяються на дві групи:
а) відносини власності; б) відносини у галузі товарообігу.
А. Відносини власності, тобто майнові, відображають існуючий розподіл матеріальних благ (засобів і продуктів виробництва) між певними особами (громадянами, юридичними особами, державою, територіальними громадами та іншими соціальними утвореннями). Вони мають статичний характер, оскільки закріплюють належність матеріальних благ відповідним власникам.
Аналіз відносин власності пов'язаний із розкриттям, власності як економічної категорії. У юридичній літературі є кілька визначень власності. Так, власність визначається як присвоєння (привласнення) індивідом або колективом засобів і продуктів виробництва через певну суспільну форму. Разом з тим висловлено таку думку щодо поняття власності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Майнові та земельні відносини, їх нормативно-правова база

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок