Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види зобов’язань

Види зобов’язань

Назва:
Види зобов’язань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Види зобов’язань


ПЛАН
ВСТУП………………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1: Поняття та елементи зобов’язання……………………………5
РОЗДІЛ 2: Класифікація зобов’язань………………………………………9
РОЗДІЛ 3: Поняття і види зобов’язань в цивільному праві
зарубіжних країн………………………………………………14
3.1 Поняття зобов’язання………………………………………….14
3.2 Види зобов’язань в цивільному праві зарубіжних країн…….15
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………23
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА……………………………………………………25


ВСТУП
Зобов’язальне право є найбільшою підгалуззю цивільного законодавства. Правові норми, що містяться в ньому, регулюють широке коло суспільних відносин, пов’язаних з придбанням товарів у власність, здачею майна в оренду, задоволенням потреб громадян в житлі, спорудженням виробничих і соціально-культурних об’єктів, перевезенням вантажів, пасажирів і багажу, наданням послуг, кредитуванням і розрахунками, страхуванням, спільною діяльністю, використанням творів науки, літератури і мистецтва, охороною життя, здоров’я і майна громадян, майна юридичних осіб тощо. За допомогою зобов’язального права здійснюється переміщення майна та інших матеріальних благ у сфері виробництва, обігу у сферу продуктивного або особистого споживання. Таким чином, зобов’язальне право є кровоносною системою, з допомогою якої в цивільно-правовому організмі відбувається обмін речовин.
Будь-які відносини, що регулюються зобов’язальним правом, охоплюються поняттям відносин економічного обороту. Загальним для всіх відносин економічного обороту є те, що вони так чи інакше пов’язані з переміщенням матеріальних благ у вигляді речей, грошей, виконанням робіт, наданням послуг тощо. Так, при купівлі-продажу продана річ переходить від продавця до покупця. За договором підряду результати виконаної підрядчиком роботи переходять до замовника. При оренді майно поступає в тимчасове володіння і користування від орендодавця до орендаря. За договором доручення майнові права і обов’язки в результаті дій повіреного переходять до довірителя тощо.
Разом з тим, далеко не всяке переміщення матеріальних благ пов’язане з відносинами економічного обороту. Наприклад, у сфері домашнього господарства також має місце переміщення матеріальних благ від одного члена сім’ї до іншого. Проте, таке переміщення не породжує відносин економічного обороту. Такі відносини виникають із переміщення тільки тих матеріальних благ, які виступають у формі товару.
В результаті правового регулювання відносини економічного обороту набувають правової форми і стають зобов’язальними. Такі відносини в цивільному праві носять назву “зобов’язальні правовідносини”.
Зважаючи на численність і різноманітність зобов’язальних правовідносин, які виникають між учасниками цивільного обороту, важливого значення набуває їх належна класифікація та систематизація. Система зобов’язань включає не тільки їх єдність, але і диференціацію на основі правильно вибраного критерію класифікації. Як таким критерієм можуть служити такі властивості зобов’язань, які роблять найпомітніший вплив на характер їх правового регулювання. Ці властивості дозволяють класифікувати зобов’язання за окремими видами і розташувати їх за чітко визначеною системою.
Таким чином, тема курсової роботи видається надзвичайно актуальною, адже за останні роки, з прийняттям нового Цивільного кодексу України, відбулися значні зміни в соціальному й економічному житті країни, які пов’язані з регулюванням зобов’язальних правовідносин.
Мета курсової роботи – здійснити правовий теоретичний аналіз поняття, складу та окремих видів зобов’язань.
Завдання роботи. Виходячи з мети та для її досягнення постають наступні завдання:
1. Дослідити найбільш актуальні питання, що стосуються поняття та окремих ознак зобов’язання, як окремого виду цивільних правовідносин.
2. Висвітлити класифікацію зобов’язань залежно від критеріїв їх розподілу у чинному цивільному праві України та зарубіжних країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Види зобов’язань

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок