Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право і судочинство

Право і судочинство

Назва:
Право і судочинство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Право і судочинство


План


Вступ
Збільшення кількості злочинів (деліктів) неповнолітніми вимагає від законодавцяконтролювати віковий ценз злочинців (порушників), створювати нові профілактичні засоби боротьби зі злочинністю, створювати нові норми для неповнолітніх злочинців (порушників).
Але необхідно пам”ятати, що ще Пратогор казав, що міра усіх речей –людина. Отже ми повинні захищати права злочинців (а тим паче неповнолітніх). Гуманізм, милосердя сьогодні стає на першому місці у світі. Візьмемо наприклад загальну Декларацію з прав людини, Декларацію захисту прав дитини, вони дають і закріплюють право на захист особи у досудовому розслідуванні, у сіді, та позасудовому періоді.
У цій роботі я даю визначення захисникові, неповнолітньому, а також правам (на захист) останнього. Для розкриття “картини” я використовую Основний Закон України; кодекси : Кримінальний, Кримінально процесуальний, Цивільний, Цивільно процесуальний; постанови Пленуму Верховного Суду України; Закон України “Про адвокатуру” та ін.


1. Неповнолітній
1.1. Кримінальне право
Суб”єктом злочину є особа, яка досягла на момент вчинення злочину певного віку: шістнадцяти (загальний вік) або чотирнадцяти (знижений вік) років. Вік суб”єкта злочину виконує не лише роль критерію нижчої вікової межі, з якої можлива кримінальна відповідальність, але є обставиною, що визначає характер і ступінь суворості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх, тобто осіб які не досягли вісімнадцяти років на час вчинення злочину.
Необхідність виокремлення спеціальних норм про кримінальну відповідальність неповнолітеніх обумовлена принципами справедливості, гуманізму, економії кримінальної репресії. Особливості психології неповнолітніх, зокрема їх схильність до сприйняття стороннього впливу, з одного боку, спонукають максимально обмежувати їх спілкування з повнолітніми злочинцями, які розміщуються в окремих установах з відбування покарання, а з другого, - дає змогу обмежетися щодо таких осіб порівняно більш м”якими заходами, достатніми для забезпечення їх виправлення і перевиховання. Суспільство не має право висувати до неповнолітніх такі самі суворі вимоги, як до своїх дорослих членів. Тому часто щодо неповнолітніх достатніми є міри виховно-педагогічного, а не карального характеру.
Неповнолітніми вважаються особи, які не досягли 18-річного віку. Серед неповнолітніх в Кримінальному кодексі виокремлюються ще ряд категорій осіб, зокрема: малолітні, тобто ті, які не досягли 14-річного віку, новонароджені діти, діти, які не досягли 16-річного віку тощо.
Коли йдеться про кримінальну відповідальність і покарання неповнолітніх, то має значення виокремлення серед них тих,що досягли віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність. В такому сенсі неповнолітніми слід вважати осіб, які досягли 16-річного, в ряді випадків 14-річного віку, але яким ще не виповнилося 18 років. Особа вважається такою, що досягла відповідного віку не в день свого народження, а з 0 годин наступної доби
Враховуючи біологічні, психологічні та соціальні особливості неповнолітніх, закон, по-перше, забезпечує їх посилену кримінально-правову охорону, по-друге, передбачає особливості притягнення їх до відповідальності, звільнення від відповідальності, призначення покарання, звільнення від покарання і його відбування. Ця позиція базується на міжнародно-правових актах, зокрема Декларації прав дитини Декларація прав дитини від 20 листопада 1959 р, у Преамбулі якої визначається, що неповнолітні, у зв”язку з їх фізичною і розумовою незрілістю потребують спеціальної охорони і захисту, включаючи належний правовий захист.
Норми спрямовані на забезпечення нормального фізичного і психічного розвитку неповнолітніх, вміщені в низці статей Загальної частини Кримінального кодексу . До них належать ті, які: регламентують вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність (ст. 22); передбачають, що обставиною, яка пом”якшує покарання, є вчинення злочину неповнолітнім (п.3 ч.1 ст.66), а обставинами, які обтяжують покарання, - вчинення злочину щодо малолітнього (п.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Право і судочинство

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок