Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місце Верховного Суду України в судовій системі

Загрузка...

Місце Верховного Суду України в судовій системі

Назва:
Місце Верховного Суду України в судовій системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН
1. Місце Верховного Суду України в судовій системі
2. Пленум Верховного Суду України
3. 3. Президія Верховного Суду України.
4. Голова Верховного Суду України та його заступники
5. Суддя Верховного Суду України
1. Місце Верховного Суду України в судовій системі
Згідно з ч. 2 ст. 125 Конституції України найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Це конституційне положення відтворене в ст. 39 Закону «Про судоустрій України». Статті цього Закону визначають стано-вище Верховного Суду України в системі загальних судів і основні напрямки його діяльності. Згідно зі ст. 20 зазначеного Закону сис-тему судів загальної юрисдикції становлять місцеві суди, Верхов-ний Суд України.
Отже, в Україні немає загальних судів, діяльність яких прова-дилася б без відома Верховного Суду України.
Нагляд за судовою діяльністю здійснюється Верховним Судом України способом перевірення законності й обґрунтованості вирі-шення нижчими судами цивільних, кримінальних справ та виправ-лення їхніх помилок. Важливе значення мають також вивчення й узагальнення судової практики, аналіз судової статистики та ви-дання керівних роз'яснень з питань застосування чинного законо-давства, що виникають у процесі розгляду судових справ, а також здійснення контролю за виконанням судами цих роз'яснень.
Крім того, як вищий судовий орган у системі загальних судів. Верховний Суд України в першій інстанції розглядає цивільні й кримінальні справи, які є особливо складними й мають виключне суспільне значення. Саме тому Верховний Суд України має право прийняти до свого провадження будь-яку справу, що підсудна ниж-чому суду.
Верховний Суд України є останньою інстанцією в усіх кримі-нальних і цивільних справах, що розглядаються нижчими судами.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України «Про судоустрій України» судді даного органу обираються Верховною Радою України безстроково. Суддею Верховного Суду України може бу-ти громадянин України, який досяг на день обрання 35-річного ві-ку, має вищу юридичну освіту, стаж роботи за фахом не менш як 10 років, у тому числі понад 5 років на посаді судді.
Верховний Суд України діє в складі:
- судової палати в цивільних справах;
- судової палати в кримінальних справах;
- судової палати в господарських справах;
- судової палати в адміністративних справах;
- Військової судової колегії.
2. Пленум Верховного Суду України
Для вирішення внутрішніх організаційних питань діяльності Верховного Суду України діє Президія Верховного Суду України. Згідно зі ст. 44 Закону України «Про судоустрій України» Пленум Верховного Суду України діє в складі:
- усіх суддів Верховного Суду України;
- голів вищих спеціалізованих судів і їхніх перших заступників;
- голови Касаційного суду України;
- голови Апеляційного суду України.
Вищезазначений Закон наділив Пленум Верховного Суду України особливою компетенцією. Його специфіка полягає в тому, що він не розглядає судових справ, але дає роз'яснення судам за-гальної юрисдикції з питань застосування законодавства, а також у разі необхідності визнає нечинними відповідні роз'яснення вищих спеціалізованих судів.
У засіданнях Пленуму беруть участь Генеральний прокурор України і Міністр юстиції України. Участь Генерального прокурора України в роботі Пленуму є обов'язковою. Це обумовлено його ста-тусом, відповідно до якого з кожного питання, що виноситься на роз-гляд Пленуму, Генеральний прокурор України дає свій висновок.
Участь у роботі Пленуму Міністра юстиції України дає можли-вість отримувати й використовувати матеріали для вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів, а також безпосеред-ньо пов'язана з вирішенням подань, що вносяться ним, про надан-ня судам керівних роз'яснень.
Пленум Верховного Суду України скликається не менш як один раз на три місяці. Про час скликання Пленуму й питання, що вно-сяться на його розгляд, члени Пленуму, Генеральний прокурор України й Міністр юстиції України повідомляються не пізніше, ніж за 15 днів до засідання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Місце Верховного Суду України в судовій системі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок