Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні положення криміналістичного дослідження документів

Загальні положення криміналістичного дослідження документів

Назва:
Загальні положення криміналістичного дослідження документів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Загальні положення криміналістичного дослідження документів


План
Криміналістичне значення поняття "документ"
Криміналістична класифікація документів
Загальні криміналістичні правила роботи з документами


Криміналістичне значення поняття "документ"
Документ - це матеріальний об'єкт, на якому за допомогою знаків, символів природної або штучної мови зафіксовані відомості про факти. Багатозначність терміна "документ" зумовлена тим, що документи використовуються у різних сферах людської діяльності.
У широкому розумінні слова документ - це будь-який об'єкт, у якому зафіксована певна інформація. Іноді під документом у криміналістиці мається на увазі письмовий акт або спеціально виготовлений предмет, на якому за допомогою письма або інших знакових систем зафіксовані відомості про обставини, що стосуються справи, які підлягають спеціальним дослідженням з метою встановлення їх доказового значення. З кримінал істичного погляду документ є одним із видів матеріальних носіїв зафіксованої у ньому інформації, яка має значення для вирішення правових, організаційних, пошукових та пізнавальних завдань у кримінальному судочинстві.
Документи мають різну матеріальну основу: тонкий папір, картон, фотопапір, фотопластинки, фотоплівку, магнітні стрічки тощо. Вони відрізняються за механізмом фіксації: рукописні записи, машинописні тексти, запис на магнітній стрічці, голограми, тобто у них відображаються непорівнювані якості. Закономірності відображення також своєрідні, тому документи досліджуються в межах не лише різних родів, а іноді й класів експертиз. Так, письмові документи можуть вивчатися судово-почеркознавчою, судово-авторознавчою та судово-бухгалтерською експертизами. Судово-фототехнічна експертиза вивчає фотознімки, негативи, діапозитиви, кінострічки для ідентифікації кіно- і фотоапаратури та лабораторного обладнання, які використовувалися для їх виготовлення; для ідентифікації об'єктів, що зображені на фотознімках; для дослідження фотоматеріалів і реактивів, які використовувалися для виготовлення знімків.
Фоноскопічна експертиза передбачає вирішення питань: відбудови записів, встановлення монтажу стрічки, ідентифікації особи за голосом та пристрою, який записує, а експертиза відео-запису - пристроїв відеозапису на магнітній стрічці та наявність монтажу стрічки, що досліджується.
Тому-то, навіть у випадках загального об'єкта (письмовий документ -для судово-почеркознавчої, судово-авторознавчої, судово-технічної експертизи документів, а магнітна стрічка -для фоноскопічноїта відеофоноскопічної експертиз), безпосередній об'єкт дослідження для кожного класу, роду, виду експертизи специфічний.
Різні за походженням, формою, змістом документи можуть виконувати у кримінальному судочинстві дві загальні функції: бути джерелом доказів та самостійним речовим доказом. Документи є джерелом доказів, якщо у них викладені та засвідчені обставини, що мають значення для справи До речових доказів відносяться документи, які є знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі сліди злочину або були об'єктом злочинних дій.
Кожний документ як самостійний носій інформації про конкретні фактичні дані, дає змогу отримати різні за походженням та змістом відомості, що мають значення для доказування у справі.
Криміналістична класифікація документів
Документи - речові докази - за характером зв'язку зі злочином, який розслідується, можна поділити на окремі типові групи, що:
- слугують засобами ("знаряддям") вчинення злочину;
- зберігають на собі сліди злочину; -були об'єктами злочинних дій;
- можуть сприяти розкриттю злочину та викриттю винного за фактом виявлення у визначеному місці або належності конкретній особі, чи іншого зв'язку зі злочином.
У криміналістиці особливе значення має класифікація документів за юридичною природою - справжні та підроблені.
Криміналістична техніка
Справжнім є документ, що виготовлений належною посадовою особою (або іншою особою, від імені якого він був виконаний), зміст якого відповідає дійсності. Для таких документів характерна наявність цілого комплексу елементів, тобто реквізитів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні положення криміналістичного дослідження документів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок