Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, суть і класифікація доказів

Загрузка...

Поняття, суть і класифікація доказів

Назва:
Поняття, суть і класифікація доказів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН
Вступ
І Поняття, суть і класифікація доказів в кримінальному судочинстві
ІІ Характеристика джерел доказів
Використання оперативно-пошукової інформації у кримінальному судочинстві
Поняття, суть і значення кримінально-процесуального доказування в кримінальному судочинстві.
Предмет і межі доказування в кримінальному судочинстві
ІІІ Суб’єкти доказування та їх повноваження
Висновок


ВСТУП
Теорія доказування розглядається, як різновид пізнання обставин злочину, які відіграють значну роль у розслідуванні кримінальної справи. Ці закономірності не заперечують наявність суттєвих особливостей кримінально-процесуального доказування, а також має підстави погодитись з авторами, які підкреслюють, що процедура кримінально-процесуального доказування є специфічною методологією. Численні наукові дослідження даної проблеми за різних часів лише підтверджують її постійну актуальність. Таким чином, дана тема є досить дискусійною та актуальною і відповідно вимагає дослідження. Предметом дослідження є поняття та зміст процесу доказування, та інші важливі положення. Об’єктом даної бакалаврської роботи визначається змістом досліджуваної проблематики і включає вступ, три розділи, висновок, додаток, висновок літератури.


Поняття суть і класифікація доказів допомагає практичним працівникам правильно орієнтуватися в питанні про те, які фактичні дані і об’єкти матеріального світу і при яких умовах можуть мати значення доказів в кримінальній справі.
На підставі притаманних їм властивостей докази прийнято ділити на:
а) первинні (початкові) і похідні
б) прямі і непрямі (побічні)
в) обвинувальні і виправдовувальні
г) які одержують від людей та які містяться в предметах і документах.
На основі цього за джерелом відомостей про факти докази поділяють на первинні і похідні.
Первинні докази – це докази які отримані з першого джерела. Тобто входячи з цього слід вважати ті відомості, які повідомляє сідок-очевидець злочину, потерпілого чи обвинуваченого. Сюди ж слід віднести оригінал документа, який містить відомості про факти що підлягають доказуванню у справі.
Похідні – це докази які одержані не з перших джерел, а через посередника начебто з “інших рук”.
Так похідними будуть ті відомості, які містять у собі показання свідка, що повідомляє про подію зі слів іншої особи. Похідними являються також копії документів.
Відносно поділу доказів на первинні і похідні, то він має практичне значення. Він допомагає знайти правильні шляхи перевірки доказів, а також отримати відомості з більш надійних джерел.
Використання похідних доказів пов’язане з можливим перекрученням інформацій, зниженням її надійності, бо вірогідність помилок при передачі відомостей від однієї людини до іншої так чи інакше зростає. Тому при використанні похідних доказів потрібно по можливості прагнути до пошуку первинних доказів.
В той же час необхідно пам’ятати, що в слідчій та судовій практиці можуть мати місце випадки, коли встановити первинні докази можливо тільки за допомогою похідних доказів. Наприклад свідок зі слів очевидця повідомляє інформацію, що має відношення до подій яке розслідується і називає цього очевидця.
По відношенню до предмета обвинувачення докази поділяються на обвинувальні і виправдовувальні.
Обвинувальними називають докази, які є предметами для викриття обвинуваченого чи встановлення обставин, які обтяжують його покарання.
Виправдовувальними є докази які можуть бути придатними для спростування обвинувачення, встановлення невинуватості обвинуваченого, обставин, які виключають кримінальну відповідальність.
Такий поділ має також практичне значення при складанні плану розслідування, при вирішенні питання про притягнення особи як обвинуваченого при складанні обвинувального висновку, при вирішенні судом питання про визнання підсудного винуватим чи невинним, та призначенні винуватій особі міри покарання тощо.
Поділ доказів на обвинувальні і виправдовувальні нерідко є досить складним. Зустрічаються нерідко докази, які в одній і ті й же справі по відношенню до обвинувачення однієї особи є обвинувальним, а по відношенню до іншої – виправдовуваним.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поняття, суть і класифікація доказів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок