Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституційна реформа в Україні (1988-1996 років)

Загрузка...

Конституційна реформа в Україні (1988-1996 років)

Назва:
Конституційна реформа в Україні (1988-1996 років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,50 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Конституційна реформа в Україні (1988-1996 років)
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Декларація про державний суверенітет
2. Концепція конституції України
3. Акт проголошення незалежності
4. Проект Конституції України
5. Конституційний договір
6. Конституція України
ЗАКЛЮЧЕННЯ
Література


ВСТУП
Предметом даного дослідження є конституційна реформа в Україні. Конституційний процес в Україні був тривалим та складним, і проходив в умовах економічної та політичної кризи в Україні.
Найбільш важливими юридичними документами на період конституційної реформи в Україні були:
- Декларація про державний суверенітет 1990 року;
- Концепція конституції України 1991 року;
- Акт проголошення незалежності 1991 року;
- Проект Конституції України 1992 року;
- Конституційний договір між Верховною Радою України та Президентом України 1995 року;
- Конституція України 1996 року.
Мета даного дослідження полягає в аналізі змісту юридичних документів періоду конституційної реформи в Україні, їх порівняльна характеристика, виявлення основних закономірностей в розвитку Конституційних ідей та принципів, та розгляд наслідків проведення конституційної реформи.
1. Декларація про державний суверенітет
16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет. В цьому документі проголошено державний суверенітет Української РСР - як верховна, самостійна, повна і неподільна влада Республіки в межах її території, а також незалежність та рівноправність в зовнішніх відносинах. Визначено, що будь-які насильницькі дії проти держави будуть переслідуватись по закону.
Декларація визначила економічну самостійність УРСР. Земля, надра, повітряний простір, водні ресурси в межах її території, економічний та науково-технічний потенціал створений на території України визнається власністю народу України. Проголошено забезпечення захисту усіх форм власності.
В області міжнародних відносин проголошується, що Українська РСР є суб`єктом міжнародного права, має безпосередні стосунки з іншими державами, проводить самостійну діяльність в міжнародних організаціях. В документі наголошено, що УРСР визнає перевагу загальнолюдських цінностей над класовими, пріоритет загальновизнаних норм міжнародного права над внутрішньодержавними.


2 . Концепція Конституції України
Важливим кроком в конституційній реформі на Україні було схвалення Верховною Радою Української РСР 19 червня 1991 року Концепції Конституції України. Концепція декларувала загальні принципи майбутньої Конституції, її структуру, та основні положення.
Згідно з Концепцією, основою Конституції України має бути ідея правової держави. Найвищою соціальною цінністю проголошена людина, її права і свободи та їх гарантії.
Основним об'єктом конституційного регулювання мають бути відносини між громадянином, державою і суспільством. Конституція повинна визначити пріоритет загальнолюдських цінностей, закріпити принципи соціальної справедливості, утвердити демократичний і гуманістичний вибір народу України, чітко показати
прихильність України загальновизнаним нормам міжнародного права.
В Концепції конституційні норми визнані нормами прямої дії, що діють незалежно від існування конкретизуючих ці норми законів або інших нормативних актів.
Концепція чітко визначає структуру майбутньої Конституції. Проте, в процесі створення Проекту Конституції та прийняття самої Конституції ця структура зазнала значних змін.
Концепцією зазнала деякого ідеологічного впливу. Теза про те, що у преамбулі нової Конституції "... закріплюється соціалістичний вибір як намір побудувати засноване на праці суспільство соціальної справедливості "11 відсутня в тексті в Конституції України.
Концепція визначає Україну як демократичну державу, механізм якої функціонує відповідно до принципу розподілу влад на законодавчу, виконавчу і судову.
Концепція визначає і форму державного правління в Україні - президентська Республіка. В кінцевому варіанті, Конституція України менш категорична. Стаття 6 Конституції лише наголошує, що Україна є республікою, не визначивши чітко форму державного правління.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Конституційна реформа в Україні (1988-1996 років)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок