Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пріоритетний характер правового режиму земель сільськогосподарського призначення

Загрузка...

Пріоритетний характер правового режиму земель сільськогосподарського призначення

Назва:
Пріоритетний характер правового режиму земель сільськогосподарського призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Пріоритетний характер правового режиму земель сільськогосподарського призначення


Перехід України до ринкових відносин у галузі агропромислового комплексу зумовлений використанням земель сільськогосподарського призначення. В свою чергу подолання глибокої економічної кризи, у якій нині перебуває Україна, передусім, залежить від стану саме сільського господарства – адже Україна була і залишається великою аграрної державою світу. Отже, від стану та характеру використання земель сільськогосподарського призначення значною мірою залежить вихід з економічної кризи та подальший розвиток нашого суспільства.
Головним завданням аграрної та земельної реформ є забезпечення країни продовольством і сільськогосподарською сировиною, тобто вирішення основного завдання ринкової економіки. Сільське господарство виробляє основну масу продуктів харчування і сільськогосподарської сировини, що своєю чергою створює умови для динамічного розвитку та підвищення ефективності всіх інших галузей народного господарства.
Для успішного вирішення цих завдань необхідно, щоб землі сільськогосподарського призначення мали особливий і посилений правовий режим.
За своєю юридичною природою і цільовим призначенням правові режими окремих категорій земель України можна поділити на дві головні групи: на правові режими земель сільськогосподарського і не сільськогосподарського призначення [1, с.140]. Головне завдання цього поділу полягає в тому, що при сільськогосподарському землевикористанні землі виступають безпосереднім і незамінним засобом виробництва, а при не сільськогосподарському – лише як територія або базис для іншої виробничої діяльності або задоволення інших потреб.
Земельний кодекс України певною мірою враховує особливе значення земель сільськогосподарського призначення.
Зокрема, ст.2 Земельного кодексу України визначає склад земель України і розподіляє їх на різні категорії і на перше місце цілком обґрунтовано ставить землі сільськогосподарського призначення.
Стаття 5 ЗК серед суб’єктів права колективної власності на землі найперше називає колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи, садівницькі товариства, сільськогосподарські акціонерні товариства.
Стаття 6 ЗК закріпила право приватної власності громадян на землі і знову ж таки на перше місце ставить тих з них, які мають право на одержання у власність земельних ділянок для потреб сільського господарства, а саме – для ведення селянського (фермерського) господарства, а також для ведення особистого підсобного господарства.
Істотніше значення для визначення правового режиму земель сільськогосподарського призначення має ст.20 ЗК, яка прямо вказує на “переважне надання земель для потреб сільського господарства”. Це законодавче положення має виняткове теоретичне і практичне значення, оскільки, по суті, закріпляє принцип пріоритетності земель сільськогосподарського призначення.
У Земельному кодексі є глава (7), яка повністю присвячена землям сільськогосподарського призначення. Підкреслимо, що внутрішня структура цієї глави правомірно побудована за фактичним визнанням принципу пріоритетності цих земель, і виражається, зокрема, це в тому, що визначення поняття цих земель, дано з урахуванням важливості їхнього цільового призначення (хоча лише цим не можна обмежувати це поняття), а на перше місце серед суб’єктів сільськогосподарського землевикористання поставлено громадян, які поступово, за умов ринкової економіки, повинні стати оголовними суб’єктами цього пріоритетного виду землевикористання.
Стосовно закріплення законів поняття земель сільськогосподарського призначення слід, на наш погляд, акцентувати увагу передусім на природних властивостях і якостях земель як об’єкта природи [3, с.143]. У цьому має полягати суть земель сільськогосподарського призначення. До земель сільськогосподарського призначення треба відносити землі, для яких характерними ознаками є наявність грунтового шару, клімату, водних ресурсів та рельєфу в такій єдності і в такому взаємозв’язку, що в умовах раціонального використання й збереження природних характеристик вони можуть бути придатними для вирощування сільськогосподарських культур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Пріоритетний характер правового режиму земель сільськогосподарського призначення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок