Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порушення провадження у кримінальній справі за нововиявленими обставинами

Порушення провадження у кримінальній справі за нововиявленими обставинами

Назва:
Порушення провадження у кримінальній справі за нововиявленими обставинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Порушення провадження у кримінальній справі за нововиявленими обставинами


У складному та тривалому процесі формування правової держави, яка покликана утверджувати у нашому суспільстві ідеї демократизму, гуманізму та справедливості, особливого значення набуває чітка робота прокуратури у справі суворого та неухильного дотримання законності, всебічного захисту прав і законних інтересів особи у кримінальному судочинстві. Від діяльності прокурора в кримінальному процесі значною мірою залежить винесення правосудних судових рішень, виявлення та виправлення помилок, допущених судами.
Питання порушення провадження за нововиявленими обставинами завжди привертали увагу правознавців. Проблемам, пов’язаним із порушенням провадження за нововиявленими обставинами, присвятили свої дослідження Г.З. Анашкін, М.К. Бєлобабченко, В.М. Блінов, М.П. Вєдіщєв, М.О. Громов, І.Б. Міхайловська, І.Д. Пєрлов, В.С. Поснік, Б.С. Тєтєрін, О.П. Тьомушкін та ін.
Втім, незважаючи на це, в чинному кримінально-процесуальному законодавстві України недостатньо чітко та повно регламентовані питання, пов’язані із порушенням провадження за нововиявленими обставинами, що своєю чергою негативно позначається на ефективності правосуддя у кримінальних справах. Крім того, у процесуальній літературі ще залишається багато дискусійних питань, правильне вирішення яких безпосередньо сприятиме виявленню допущених під час провадження у кримінальних справах порушень і помилок, а відтак і їх виправленню шляхом перегляду таких справ у зв’язку з нововиявленими обставинами. До того ж більшість публікацій, що стосуються предмета дослідження, написані ще кілька десятиліть тому, відповідно у них з об’єктивних причин не враховані ті кардинальні політичні, соціально-економічні та правові перетворення, що відбулися за цей період.
Мета статті – дослідження юридичного змісту та процесуального порядку порушення провадження за нововиявленими обставинами, а також розробка науково-обґрунтованих рекомендацій щодо вдосконалення кримінально-процесуального законодавства України у цьому напрямі.
Порушення провадження за нововиявленими обставинами являє собою процесуальне рішення компетентної посадової особи – прокурора розпочати у встановленому законом порядку перевірку або розслідування нововиявлених обставин у зв’язку із надходженням даних, що вказують на їхні ознаки.
До прийняття цього процесуального рішення прокуророві належить вирішити цілий ряд питань. На основі вивчення та аналізу інформації, що надійшла, прокурор передусім з’ясовує наявність приводу та підстав для порушення провадження. З метою перевірки обґрунтованості викладених доводів прокурор визначає необхідність у проведенні попередньої перевірки відомостей, що надійшли, а також дії, які при цьому слід виконати.
Крім того, якщо є дані, що свідчать про потребу перегляду за нововиявленими обставинами виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи (ч.1 ст.4006 Кримінально-процесуального кодексу України /далі-КПК/), а також вказують, що особа фактично вчинила більш тяжкий злочин, ніж той, за який її засуджено (ч.4 ст.4006 КПК), прокурор зобов’язаний перевірити, чи не закінчилися строки давності притягнення до відповідальності. Після спливу цих строків прокурор не вправі порушити провадження, а суд не вправі відновити кримінальну справу. Однак, відповідно до ч.5 ст.49 Кримінального кодексу України (далі – КК), давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти миру та безпеки людства, передбачених ст.437-439, ч.1 ст.442 КК.
До того ж прокурор повинен з’ясувати й питання про те, чи не була повідомлена йому інформація відома суду, що виніс по справі рішення. Якщо суд на момент винесення рішення знав про ці обставини, то порушення провадження унеможливлюється.
Не повинне залишитися поза увагою прокурора і встановлення того, чи вже виконане судове рішення, зокрема вирок, правосудність якого оспорюється і якщо ще не виконане, то прокурор повинен з’ясувати стан його виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Порушення провадження у кримінальній справі за нововиявленими обставинами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок