Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб

Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб

Назва:
Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН
1. Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб
2. Проголошення та захист прав особи на всесвітньому рівні
3. Закріплення та захист прав людини на регіональному рівні
4. Міжнародні органи із захисту прав людини
5. Захист прав людини в умовах озброєних конфліктів
1. Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб
Як ми вже вище зазначали, міжнародне право виникло як „публічне право” (jus gentium), захищаючи людей незалежно від їх етнічного похо-дження, їх релігії чи їх громадянства або їх місцеперебування. Ця кон-цепція ґрунтувалася на усвідомленні єдності людського роду та на христи-янській вірі, яка стверджує рівну гідність усіх людей, створених Богом братами у Христі. Виникнення держав, які встановили свій суверенітет як необмежену та абсолютну владу, призвело до надзвичайних наслідків: держави стали вважати себе єдиними суб'єктами міжнародного права та відмовилися визнати цю якість за фізичними особами. Така ситуація бу-ла парадоксальною і навіть абсурдною, оскільки фізичні особи вочевидь є єдиними правосуб'єктами, інституції, які вони засновують (до складу яких належить і держава) та яким вони надають прав юридичної особи, були створені, щоб захищати та забезпечувати дотримання фундаменталь-них прав самих фізичних осіб.
Сьогодні під впливом різних чинників міжнародне право набуло роз-витку. У взаємозалежному світі суверенітет є дуже відносним; у резуль-таті ліберальних та соціалістичних або марксистських революцій відбуло-ся зіткнення прав особистості з правами держави. Гостре відчуття вищо-го значення людської особи поширилось у часи, коли деякі держави (на-цистська Німеччина, Радянський Союз, інші авторитарні держави) над-звичайно грубо порушували їхні найбільш фундаментальні права. Після другої світової війни стало необхідним та можливим визнати у міжнарод-ному порядку права фізичних осіб та впровадити в дію міжнародну процедуру забезпечення їх захисту, навіть від перевищення влади держави, до якої вони належать.
У всесвітньому плані ці зусилля досягли лише обмежених результатів внаслідок політичної та культурної неоднорідності світового суспільства. Натомість у Західній Європі була встановлена набагато ефективніша система.
2. Проголошення та захист прав особи на всесвітньому рівні
Починаючи з XIX сторіччя укладалися договори, які закріпляли та захищали деякі права людини. Прикладами цього є гуманітарні кон-венції або договори про захист меншин. Міжнародне бюро праці з само-го початку свого виникнення полегшувало укладання конвенцій стосов-но прав трудящих (наприклад, заборона примусової праці, дискримінації при прийомі на роботу). Система мандатів у рамках Ліги Націй сприяла утвердженню прав народів на самовизначення.
Після другої світової війни, позначеної страшною наругою над пра-вами людини (геноцид єврейського народу, недотримання прав цивільного населення та загалом права війни), відбулося відчутне поси-лення руху на підтримку закріплення прав людини на всесвітньому рівні.
Так були розроблені численні закони, одні з них мають загальне значення, інші присвячені більш конкретній проблемі.
Закони загального значення
Численні положення Хартії Об'єднаних Націй роблять посилання на фундаментальні права особи, захист яких повинна підтримувати ця ор-ганізація. До того ж режим територій під опікою ґрунтується на прин-ципі права народів на самовизначення.
Стаття 68 дає можливість Економічній та соціальній Раді заснувати Комісію для розвитку прав людини. На виконання цього закону була ство-рена Комісія з прав людини, її першим завданням була розробка все-світньої Декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю 10 грудня 1948 року (48 голосів „за”, жодного „проти” та 8 утрималися: 6 країн соціалістичного табору вважали, що цей текст був занадто лібераль-ним, Саудівська Аравія відмовилася визнати права, які надаються жінкам за цим законом, та Південна Африка не схвалила засудження апартеїду).
Цей славнозвісний текст, що складається з тридцяти статей, зазнав впливу французьких та англосаксонських традицій утвердження прав лю-дини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Міжнародне закріплення та захист прав фізичних осіб

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок