Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини

Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини / сторінка 3

Назва:
Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Якщо портрет буде виготовлятися в навчальному закладі, то необхідно, забезпечити передусім нерозголошення обставин справи, якщо тільки ця подія не трапилась в самому закладі. Про те, причини виготовлення портрета і про роль очевидця в цій справі, не рекомендується розповідати навіть керівникам. Слід продумати яку-небудь нейтральну версію, наприклад: учень був свідком дорожньо-транспортної події і може описати зовнішність водія автомобіля. Особливо ретельно передбачити заходи щодо нерозголошення обставин справи, коли йдеться про статеві злочини.
Якщо очевидець – неповнолітній, то під час виготовлення портрета має бути присутній вчитель, і бажано, щоб це був учитель, який веде заняття в іншій групі [4, с.25].
Завершає стадію підготовки до виготовлення портрета вибір спеціалістом відповідних технічних засобів і матеріалів. Такий вибір здійснюється ним самостійно, на свій розсуд, відповідно до того, який вид суб’єктивного портрета він виконує.
Потім починається друга, основна, стадія виготовлення суб’єктивного портрета. Кожний з суб’єктивних портретів має власну методику виготовлення.
Мальований суб’єктивний портрет може бути виготовлений: а) безпо-середньо особою, пам’ять якої зберегла уявний образ; б) спеціалістом; в) безпо-середньо слідчим.
З метою ідентифікації використовують також і мальовані портрети, виконані не зі слів свідків чи потерпілих, а безпосередньо з натури [2, с.245].
При недостатніх художніх здібностях особи, яка самостійно малює портрет, можна обмежитися зображенням хоча б контуру в профіль. Можливе графічне зображення окремих помітних ознак, татуювань, шрамів тощо.
Якщо портрет малює фахівець, то він знаходиться в сусідній кімнаті з відчиненими дверима до кабінету слідчого, де проводиться допит свідка або потерпілого, або в кабінеті за ширмою. Він чує допитуваного, але не бачить його, і за словами джерела відтворює суб’єктивний образ. Отже, образ реального об’єкта (людини) при малюванні фахівцем двічі піддається суб’єктивній трансформації: вперше – джерелом, удруге – фахівцем [5, с.154].
Спочатку художник може виготовити ескізний варіант портрету [6, с.46].
У процесі виготовлення мальованого портрета можливе його корегування. Для цього після закінчення роботи допитуваному показують портрет і з’ясовують, які ознаки передано перекручено, що саме треба домалювати, і фахівець вносить відповідні зміни до портрета. При цьому треба мати на увазі, що внесені до портрета зміни можуть не тільки посилювати схожість з оригіналом, а й, навпаки зменшувати ступінь схожості. Це особливо треба пам’ятати при складанні мальованого портрета зі слів кількох джерел. Рекомендується вести розмову з кожним суб’єктом окремо і з’ясовувати, як він сприйняв інформацію, чи правильно називав ознаки. Фахівець малює індивідуальний ескіз, який оцінюється джерелом. Маючи ескізи кількох джерел, фахівець малює остаточний портрет, який пред’являється джерелам для оцінки його схожості з реальним образом.
Можливою є й інша методика – колективне складання портрета. Слідчий запрошує усіх суб’єктів (свідків, потерпілих) і допитує кожного окремо, а фахівець тим часом малює портрет, наприклад, у сусідній кімнаті, в яку відчинені двері. Слідчий показує готовий портрет одночасно усім джерелам, які оцінюють його схожість і розбіжності, а фахівець вносить до нього виправлення і уточнення. При цьому належить побудувати роботу так, щоб усі джерела прийшли до одностайної думки щодо ступеня схожості портрета з оригіналом [5, с.156].
Фотокомпозиційний портрет ("фоторобот") – це суб’єктивний портрет, складений по пам’яті з використанням набору елементів випадкових фотознімків. Методика складання "фоторобота" полягає у виконанні таких дій: потерпілому або свідку показують фотознімки різних осіб, виконані в одному масштабі, й пропонують вибрати такі, на яких зображені особи з ознаками зовнішності, подібними до образу злочинця.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок