Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини

Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини

Назва:
Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини


Досліджуючи зовнішність людини під час проведення слідчих, оперативно-розшукових дій перед особою, яка це здійснює, постане питання про закріплення результатів вчинюваних дій.
Засоби фіксації ознак зовнішності можуть бути як суб’єктивними, так і об’єктивними.
До суб’єктивних слід відносити опис за методом "словесного портрету" (крім випадку безпосереднього сприйняття особи, ознаки якої фіксуються), складання суб’єктивних мальованих, фотокомпозиційного та суб’єктивного скульптурного портретів. До об’єктивних засобів фіксації ознак зовнішності людини слід відносити фотознімки, зображення з друкованих засобів масової інформації та з відео-, кінозйомки, дані з криміналістичних обліків.
З об’єктивних джерел отримати інформацію про зовнішність особи не викликає труднощів. Вона є наявною і об’єктивно відображає зовнішність тої особи, яку необхідно встановити.
Найтяжче здобути інформацію про зовнішні ознаки від суб’єктивних джерел – людей, які є носіями ідеальних відображень. Зафіксований у пам’яті уявний образ об’єктивної дійсності, в тому числі зовнішності людини, є недоступний сторонньому спостерігачеві, його може розкрити тільки саме джерело під час вільного волевиявлення, розповіді про сприйняте [1, с.16].
Правильне і повне фіксування працівниками правоохоронних органів ознак зовнішності, незважаючи на метод чи способи, які використовуються, допоможе їм створити портрет злочинця для подальшого його розшуку або виконати інші дії для ідентифікації людини.
У статті досліджуватимуться лише питання, пов’язані із виготовленням суб’єктивних портретів. Ця проблема є менш дослідженою у науковій літературі порівняно зі "словесним портретом". У минулому, та й на сьогоднішній день, питання суб’єктивних портретів розглядаються незначною мірою з точки зору лише самого процесу їх виготовлення і які науково-технічні засоби для цього використовуються. Однак не вирішеними залишаються інші питання: проведення підготовчих дій, подальше закріплення здобутих результатів та ін.
Методику виготовлення суб’єктивного скульптурного портрета розробив і успішно застосовував М.М. Герасімов, який у 1955 р. опублікував свою працю "Відновлення обличчя по черепу (сучасна і первісна людина)". Інші види таких портретів були незначно висвітлені у підручниках "Криміналістика", які виходили у цей час. Дослідження з цієї проблеми опублікували В.П. Гарбар і В.Г. Лукашевич "Деякі питання виготовлення і використання суб’єктивних мальованих портретів у слідчій практиці" (К., ), О.М. Зінін Г.М. Мамедов "Особливості виготовлення суб’єктивних портретів" (К., ).
У криміналістиці відомі такі способи відтворення ідеальних відображень (уявних образів): опис, малювання, композиції з допомогою фото-графій, малюнків. Перший з них відноситься до проведення опису людини за зовнішністю з використанням методу "словесного портрету", інші – виготовлення суб’єктивних портретів.
Відмінність суб’єктивних портретів від "словесного портрету" полягає в тому, що в результаті їхнього використання в наявності постає певний матеріалізований образ тієї особи, яка спостерігалася раніше, а у випадку словесного портрета – лише письмова фіксація ознак зовнішності, в результаті чого не вимальовується в наглядній формі певний образ.
П.Д.Біленчук визначає суб’єктивний портрет як матеріалізований уявний образ об’єкта, що зберігається в пам’яті людини, яка раніше вже спостерігала цей об’єкт (предмет, людину) [2, с.244]. Автор вказує на чотири види таких суб’єктивних портретів: мальований, фотокомпозиційний, композиційно-мальований та скульптурний портрет (пластична реконструкція обличчя за черепом) [2,с.246].
Р.С. Бєлкін говорить про три моделі таких портретів: мальовані, мальовані-композиційні та фотокомпозиційні, а посмертну маску визначає як один із способів фіксації зовнішності [3, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Суб’єктивні портрети як способи фіксації ознак зовнішності людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок