Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості Досудового розслідування у справах про злочини неповнолітніх

Особливості Досудового розслідування у справах про злочини неповнолітніх

Назва:
Особливості Досудового розслідування у справах про злочини неповнолітніх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Особливості Досудового розслідування у справах про злочини неповнолітніх


1. Затримання та взяття під варту
Досудове розслідування у справах про злочини неповнолітніх є обов'язковим і здійснюється за загальними правилами з урахуванням додаткових вимог.
Затримання та неповнолітнього обвинуваченого лише у виняткових випадках, коли це викликається тяжкістю вчиненого ним злочину, обумовлюється крайньою необхідністю, здійснюється взяття під варту, як запобіжні заходи, можуть бути застосовані до для запобігання більш значної шкоди інтересам суспільства і держави, правам і свободам громадян.
Затримання та взяття під варту як запобіжний захід можуть застосовуватися до неповнолітнього за наявності підстав і в по-рядку, що встановлені статтями 106, 148, 150, 155 і 157 КПК України.
Взяття під варту здійснюється лише тоді, коли застосування іншого запобіжного заходу не може гарантувати, що неповнолітній не розпочне спроб до вчинення нових злочинів, не буде перешкоджати встановленню істини в справі, не переховується від слідства і суду.
Обрання запобіжного заходу
Обрання запобіжного заходу відповідно до вимог статті 165-2 КПК України. Якщо орган дізнання, слідчий вважає, що є підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, він вносить за згодою прокурора подання до суду. Таке саме подання вправі внести прокурор. При вирішенні цього пи-тання прокурор зобов'язаний ознайомитися з усіма матеріалами, що дають підстави для взяття гад варту, перевірити законність одержання доказів, їх достатність для обвинувачення.
Подання має бути розглянуто протягом сімдесяти двох годин ; з моменту затримання підозрюваного чи обвинуваченого.
Якщо в поданні ставиться питання про взяття під варту особи, яка перебуває на волі, суддя вправі своєю постановою дати дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого і доставлення його в суд під вартою. Затримання в цьому випадку не може продов-жуватися більше сімдесяти двох годин, а в разі коли особа пере-буває за межами населеного пункту, в якому діє суд, — не більше сорока восьми годин з моменту доставлення затриманого в цей населений пункт.
Спеціалні запобіжні заходи
До неповнолітніх обвинувачуваних, крім запобіжних заходів, передбачених ст. 149 КПК України (застосовуваних до всіх категорій обвинувачуваних), можуть застосовуватися також спеціальні запобіжні заходів.
У справах щодо неповнолітніх рекомендується застосовувати такий спеціальний запобіжний захід, як передача неповнолітніх під нагляд батьків, опікунів чи піклувальників, а до неповнолітніх, які перебувають в дитячих закладах, — передача їх під нагляд адміністрації цих закладів.
Обов’язковість участі захисника.
Законом передбачається обов’язковість участі захисника в справах про злочини неповнолітніх. Відмова неповнолітнього обвинувачуваного від захисника не обов'язкова для слідчого, проку-рора і суду і не може бути прийнятою.
Захисник допускається до участі у справі з моменту пред'явлення обвинувачення, а у випадку затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, або застосування до неї запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до пред'явлення обвинувачення — з моменту оголошення їй протоколу про затримання до постанови про застосування запобіжного заходу, але не пізніше 24 годин з моменту затримання. Як захисник допускаються будь-які фахівці в галузі права моменту закінчення справи і пред'явлення матеріалів досудового слідства для ознайомлення — і близькі родичі, опікуни чи піклувальники. Вирішуючи питання про допуск близьких родичів, або опікунів чи піклувальників до участі в справі як захисників слід мати на увазі обставини, за яких вони підлягають відведенню справи, зокрема чи не були вони допитані як свідки, чи не мали вони іншого процесуального статусу (цивільного відповідача, потерпілого в справах про розкрадання малолітнім майна своїх родичів, обвинуваченого — співучасників чи посібників злочину)
Особливості пред'явлення обвинувачення і допиту неповнолітнього обвинуваченого
Особливості пред'явлення обвинувачення і допиту неповнолітнього обвинуваченого а також виклику його до слідчого і в суд.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливості Досудового розслідування у справах про злочини неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок