Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Практичні завдання з правознавства

Практичні завдання з правознавства

Назва:
Практичні завдання з правознавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Практичні завдання:
Задача 1
Директор оптової бази Верник та комірник Лойко обернули на свою користь 900 кг м’яса вартістю 1600 грн., яке поступило на базу в значно більшій кількості ніж було зазначено в документах. Лишки м’яса вони передали для продажу реалізаторам на ринку, Білик та Кашкіній, з якими мали попередню домовленість. Виторгувані гроші всі учасники розділили між собою.
Відповідальність Верник, Лойко, Білик та Кашкіної.
Верник, що за умовами задачі є директором бази, відповідно до п. 1 Примітки до ст. 364 Кримінального кодексу України є службовою особою, яка обіймає на зазначеному підприємстві посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків. Будучі службовою особою, Верник привласнив та заволодів чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. 2 та 3 частини ст. 191 Кримінального кодексу України передбачає заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, яке полягає у незаконному оберненні чужого майна на свою користь або користь третіх осіб з використанням службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби.
Додаткової кваліфікації за ст. 364 Кримінального кодексу України, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем не потребує, так як в даному випадку охоплюється складом зазначеного вище злочину.
Лойко, що обіймає посаду комірника, скоїв злочин шляхом привласнення чужого майна, яке знаходилося у його правомірному володінні та віданні. В даному випадку він у змові з іншими особами використав наявні у нього правомочності щодо предмету розкрадання (щодо збереження).
Реалізатори Білик та Кашкіна є співучасниками вказаного злочину і їх дії слід кваліфікувати за ст. 27 та ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Вони є пособниками цього злочину так як зазделегідь обіцяли збути викрадене майно.
Суб’єкти злочинів - особи, яким виповнилося на момент вчинення злочину шістнадцять років.
Всі особи в задачі є повнолітніми. Верник, крім того є спеціальним суб’єктом - службовою особою.
Суб’єктивна сторона характеризується прямим умислом, корисливими мотивами та метою.
Даний злочин є закінченним.
В діях директора оптової бази Верник, комірника Лойко та реалізаторів на ринку Білик та Кашкіної вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, кваліфікуючою ознакою якого є попередня змова групи осіб.
Задача 2
Кривомаз зі своїм компаньоном Приходько неправдиво офіційно повідомили про фінансову неспроможність АО „Сумириба”. Внаслідок чого державі було завдано шкоди в сумі 60 тис. грн.
Відповідальність Кривомаз і Приходько.
Кривомаз та Приходько є громадянами-засновниками АО „Сумириба”, а отже їх дії підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст. 218 Кримінального кодексу України „Фіктивне банкрутство”.
Суб’єктами такого злочину є власники суб’єкта господарської діяльності або/чи службові особи такого суб’єкта, громадяни-засновники, а також громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють її без створення юридичної особи.
Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом: Кривомаз і Приходько усвідомлюють, що зроблена ними заява про фінансову неспроможність виконати всі вимоги кредиторів і зобов’язання перед бюджетом є неправдивою, в той час як така спроможність у них існує.
Об’єктивна сторона характеризується активними діями, а саме наданням завідомо неправдивих відомостей, тобто заяви, кредиторам про фінансову неспроможність АО „Сумириба” виконати зобов’язання перед ними і бюджетом. Ця заява для Кривомаза та Приходько є завідомо неправдивою, тобто відомості про фінансову неспроможність АО „Сумириба” виконати зобов’язання не відповідають дійсній ситуації. Ця заява повідомлена офіційно (усно, письмово, через засоби масової інформації). Важливою і обов’язковою умовою при цьому повинно бути доведення неправдивих відомостей до відома саме кредиторів, а не інших осіб.
Ознака злочину, що є обов’язковою, - є заподіяння великої матеріальної шкоди кредиторові або державі (з умов нашої задачі - державі), якою, згідно з приміткою до ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Практичні завдання з правознавства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок