Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове врегулювання еутаназії за законодавством Австралії

Правове врегулювання еутаназії за законодавством Австралії

Назва:
Правове врегулювання еутаназії за законодавством Австралії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Правове врегулювання еутаназії за законодавством Австралії


У період побудови в Україні демократичної, правової та соціальної держави основним є захист життя та здоров’я людини, особливо коли посягання на них відбувається злочинним шляхом. Відтак не може не дивувати надзвичайно пасивне ставлення вітчизняного законодавця до однієї з найбільш дебатованих проблем цього роду, а саме до еутаназії. Досі не прийнято жодного нормативного припису, який би встановлював заборону чи надавав дозвіл на таке діяння. Єдиним, до того ж фактично декларативним, приписом є норма, яка міститься у Основах законодавства України про охорону здоров’я. Згідно з ч.3 ст.52, медичним працівникам забороняється здійснення еутаназії – умисного прискорення смерті або умертвіння невиліковно хворого з метою припинення його страждань.
Як же закріплюється кримінальна відповідальність за вчинення еутаназії? Український законодавець за такої ситуації допускає використання ч.1 або відповідного пункту ч.2 ст.115 КК України [з цього приводу більш детально див., 10, с.81 – 82], що не до кінця охоплює та захищає врегульовані положення.
Отже, впровадження належного законодавчого врегулювання є надзвичайно важливим та актуальним. І чи не найкращим прикладом цього може бути Австралія, а, точніше, її правова база з цього питання.
У наш час існує надзвичайно велика кількість досліджень питань еутаназії, однак вони або мають загальний характер (наприклад, Астахова В. Эвтаназия: за и против // Здравоохранение. – 2001. – №1; Gunning K.F. Euthanasia // Lancet. – 1991. – # 338. P. 1010 – 1011), або стосуються окремих елементів чи ознак цього явища (Олейник О. Этические и правовые аспекты эвтаназии // Юридическая практика. – 28 ноября 2001 г. – №48 (206); Те Е. Некоторые правовые, морально-этические и другие аспекты эвтаназии в России // Право и Жизнь. – 2000. – №31; Emanuel E.J. Euthanasia: historical, ethical and empirical perspectives. // Archives of Internal Medicine. – # 154). Правових же досліджень законодавства Австралії у нашій державі, та й у державах пострадянського простору фактично немає.
Відтак в основу дослідження покладено праці таких відомих австралійських дослідників, як М. Отловскі (Otlowski M. Active Voluntary Euthanasia: A Timely Appraisal. Hobart: University of Tasmania Law School, 1992; Otlowski M. Mercy Killing Cases in the Australian Criminal Justice System // Criminal Law Journal. – 1993. – #9), Р. Скотта (Scott R. When is Medical Treatment for Abortion, Pain Relief or Euthanasia Actionable? // Queensland Law Society Journal. – 1995), П. Глера (GlareTobin B., Ryan C.J., Kaye M. Euthanasia in Australia. // New England Journal of Medicine. – # 334).
Основним завданням дослідження є вивчення найхарактернішим положень нормативно-правових актів різноманітних штатів та територій Австралії, які безпосередньо чи опосередковано стосуються питань еутаназії.
Уперше поняття еутаназія було введено в науковий обіг англійським філософом Ф. Беконом (1561 – 1626).
Еутаназія – "хороша, спокійна і легка смерть, без мук і страждань". Іноді таку смерть називають "солодкою".
Нині науковці розрізняють пасивну та активну еутаназію.
Пасивна еутаназія (чи як її ще називають "метод відкладеного шприца") виявляється у тому, що припиняється надання спрямованої на продовження життя медичної допомоги, що прискорює настання природної смерті.
Під активною еутаназією ("метод наповненого шприца") розуміється введення помираючому якихось медичних чи інших препаратів, а також інші дії, що тягнуть за собою швидке і безболісне настання смерті [11, с.11]
Найбільш традиційними проявами еутаназії, відповідно до законодавства Австралії, є:
пацієнт страждає від нестерпного болю і просить лікаря звільнити його від цих страждань. Лікар у відповідь на це прохання приписує йому більшу дозу знеболювальних ліків, що прискорює смерть;
пацієнт бажає померти і просить лікаря допомогти йому у цьому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Правове врегулювання еутаназії за законодавством Австралії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок