Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пiдстави до закриття кримiнальної справи, що констатують неможливість подальшого провадження

Пiдстави до закриття кримiнальної справи, що констатують неможливість подальшого провадження

Назва:
Пiдстави до закриття кримiнальної справи, що констатують неможливість подальшого провадження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пiдстави до закриття кримiнальної справи, що констатують неможливість подальшого провадження
Дiючим законодавством передбачено ряд пiдстав до закриття кримiнальної справи, застосовуючи якi, правоохороннi органи не мають права вирiшувати питання про те, вчинила особа протиправне дiяння чи нi.
Розглянемо цi пiдстави.
Примирення потерпiлого з обвинуваченим. Кримiнально-процесуальним законодавством передбачено особливий порядок провадження в справах приватного обвинувачення. В цих справах дiзнання i досудове слiдство не проводиться, тому випадки закриття кримiнальних справ у зв'язку з примиренням потерпiлого з обвинуваченим на стадiї досудового слiдства вiдсутнi. Ця пiдстава застосовується виключно судом.
Вiдсутнiсть скарги потерпiлого. Згiдно зi ст.27 КПК України не можуть бути порушенi кримінальні справи, передбаченi ст.125, ч.1ст.1126, ст. 356 щодо дiй, якими заподiяно шкоду правам та iнтересам окремих громадян та ч.1 ст.152 Кримiнального кодексу України без скарги потерпiлого. По данiй категорiї справ досудове слiдство, за винятком ч.1 ст.152 КК, не проводиться. Тому за даною пiдставою кримiнальна справа на стадiї досудового слiдства може бути закрита тiльки вiдносно злочину, передбаченого ч.1 ст.152 КК України.
Пленум Верховного Суду України звернув увагу на те, що приводом до порушення кримiнальної справи за ч.1 ст.152 КК України може бути не тiльки письмова, а й усна заява (скарга) потерпiлої, занесено у вiдповiдностi зi ст.95 КПК до протоколу, пiдписаного заявницею i службовою особою, яка прийняла заяву [69].Якщо така заява (скарга) вiдсутня, кримiнальна справа пiдлягає закриттю за п.7 ч.1 ст.6 КПК України. Винятком є випадки, коли потерпiла через свiй безпорадний стан, залежнiсть вiд обвинуваченого чи з iнших причин не може захистити свої законнi iнтереси. При встановленнi таких обставин, прокурор повинен порушити справу i при вiдсутностi скарги потерпiлої (ч.3 ст.27 КПК).
Наявнiсть вироку, що набрав законної сили або ухвали чи постанови суду про закриття справи. Вирок ухвали та постанови суду, якi набрали законної сили є найважливiшими, кiнцевими актами правосуддя. Скасувати цi судовi рiшення можуть тiльки вищестоящi судовi iнстанцiї в порядку чiтко регламентованому дiючим законодавством.
До скасування у встановленому законом порядку вироку (постанови, ухвали), якi набрали законної сили нiякi судовi та адміністративні органи не мають права проводити слiдчi i судовi дiї по данiй справi.Це правило грунтується на нормi, закрiпленiй в ст.403 КПК України, якою встановлено, що вирок, ухвала, постанова суду, які набрали законної сили, є обов'язковими для всiх державних i громадських пiдприємств, установ i органiзацiй, посадових осiб та громадян i пiдлягають виконанню на всiй територiї України.
Тому п.9 ч.1 ст.6 КПК передбачено, що кримiнальну справу не може бути порушено, а порушена справа пiдлягає закриттю щодо особи, про яку є вирок по тому ж обвинуваченню, що набрав законної сили або ухвали чи постанови суду про закриття справи з тiєї ж пiдстави.
Застосувати дану пiдставу до закриття кримiнальної справи можна, якщо вищевказанi судовi рiшення винесенi вiдносно даної особи i по тому ж обвинуваченнi. Iснуючий порядок розгяду кримiнальних справ i прийняття по них рiшення практично виключають можливiсть порушення справ, по яких є нескасоване судове рішення.
Наявнiсть нескасованої постанови органу дiзнання, слiдства, прокурора про закриття справи i про вiдмову в порушеннi кримінальної справи. Як i попередня пiдстава до закриття кримiнальної справи, пiдстави, вказанi в п.п.10,11 ч.1 ст.6 КПК України органами досудового слiдства вищевказаних областей, в останнi роки не застосовувались. Але наявнiсть даної пiдстави до закриття кримiнальної справи в кримiнально-процесуальному законодавствi є обґрунтованим, тому що не виключенi випадки порушення кримiнальних справ, по яких уже приймались рiшення уповноваженими на те органами.
Пунктом 10 ч.1 ст.6 КПК України передбачено, що кримінальна справа не може бути порушена, а порушена справа пiдлягає закриттю щодо особи, про яку є нескасована постанова органу дiзнання, слiдчого, прокурора про закриття справи по тому ж обвинуваченню крiм випадкiв, коли необхiднiсть порушення справи визнано судом, у провадженнi якого перебуває кримiнальна справа (статтi 276 i 278 КПК).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Пiдстави до закриття кримiнальної справи, що констатують неможливість подальшого провадження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок