Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.

Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.

Назва:
Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
з цивільного права


ПЛАН
ВСТУП
Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.
Договір про спільну діяльність.
Правова характеристика виконання зобов’язання.
ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
Однією і найпоширеніших підстав виник-нення зобов'язань закон називає договір.
Поняття договору розкривається через поняття угоди (правочину), бо договір є одним із видів угод. Відповідно до ЦК України угодами визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну чи припинення цивільних прав або обов'язків. Договори - це дво- або багатосторонні угоди.
Договором визнається угода двох чи більше осіб, яка спрямо-вана на встановлення, зміну чи припинення цивільних право-відносин.
Отже, договору як юридичному факту властиві такі озна-ки: 1) в договорі виявляється воля не однієї особи (сторони), а двох чи кількох, причому волевиявлення учасників за своїм змістом повинно збігатися і відповідати одне одному; 2) дого-вір - це така спільна дія осіб, яка спрямована на досягнення певних цивільно-правових наслідків: на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Саме за цією ознакою цивільно-правовий договір відрізняється від договір-них форм, що використовуються в інших галузях права (тру-довому, екологічному тощо), набуваючи там певних специ-фічних рис.
Іноді під поняттям „договір” розуміють саме цивільні пра-вовідносини (зобов'язання), що виникли з договору як юри-дичного факту, або мають на увазі правовий документ, яким зафіксовано факт виникнення договірного зобов'язання з волі його учасників. Отже, в конкретному аналізі юридичних явищ завжди слід розкривати їх сутність, встановити, зокре-ма, що розуміється під поняттям „договір” у тому чи іншому випадку.
В цій контрольній роботі ми розглянемо декілька видів договорів та умови їх виконання.
Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.
Перевезенню та договору перевезення присвячені статті 908-928 ЦК України та норми, які регулюють порядок здійснення переве-зення, що мають місце у ряді законодавчих актів - Повітряному кодексі України, Кодексі торговельного мореплавства України, Ста-туті залізниць України та ін.
До революції 1917 р. договір перевезення існував як один із видів договору підряду, причому значна увага приділялася лише заліз-ничним та морським перевезенням, інші види (наприклад річкове сполучення у межах країни) не регулювалися. Але доктрина вихо-дила з того, що це є самостійний договір, який вимагає детального регулювання. У ЦК України, де містяться істотні умови, приводяться їх визна-чення та класифікація, договори перевезення та транспортного екс-педирування відображені узагальнено.
Договір перевезення за об'єктами поділяється на такі види: 1) перевезення вантажу; 2) перевезення багажу; 3) перевезення па-сажирів.
Залежно від виду транспорту існують такі види перевезення транспортом: залізничним; внутрішньоводним; повітряним; морсь-ким (міжнародні морські перевезення та перевезення всередині краї-ни (каботажні перевезення: малий каботаж - між портами одного моря, великий каботаж - між портами різних морів), автомобіль-ним (міські перевезення, що здійснюються у межах міста, примісь-кі - за межі міста (іншого населеного пункту) на відстань 50 кіломе-трів включно; міжміські - перевезення, що здійснюються за межі міста (іншого населеного пункту) на відстань більше 50 кілометрів; міжобласні - перевезення, що здійснюються на території двох та більше областей; міжнародні - за межі України).
За кількістю транспортних організацій, що виступають на стороні перевізника, договір може бути: договором перевезення лише одним видом транспорту, що називається перевезенням у місцевому сполу-ченні; при перевезенні вантажу за одним транспортним документом різними транспортними організаціями одного виду транспорту - до-говором перевезення у прямому сполученні; коли перевезення здійс-нюється за одним транспортним документом різними транспортними організаціями різних видів транспорту, його називають перевезен-ням у прямому змішаному сполученні (комбінованим перевезенням).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Поняття та види транспортних договорів. Відповідальність за транспортними договорами.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок