Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Шляхи забезпечення інформаційної безпеки України

Шляхи забезпечення інформаційної безпеки України

Назва:
Шляхи забезпечення інформаційної безпеки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота: Шляхи забезпечення інформаційної безпеки України


Шляхи забезпечення інформаційної безпеки
Ключовою проблемою інформаційної безпеки є оцінка відповідності існуючого в державі інформаційного простору потребам її громадян, попиту та пропозиції інформаційних послуг у наближених до користувачів місцях та в зручний для них час.
Історичний досвід свідчить, що країни, які не спромоглися своєчасно поповнити національний інформаційний простір більш ефективними технологіями, сповільнювали свій економічний розвиток. І навпаки, країни, що мали потужний інформаційний потенціал швидко відновлювали свою роль у світовому розподілі сфер впливу навіть після воєнних поразок. Тому наповнення національного інформаційного простору новітніми технологіями, що здатні істотно підвищити як адекватність віддзеркалення реальності, так і продуктивність інформаційної діяльності в суспільстві, є нагальною потребою, що у свою чергу визначає можливості захисту національних інтересів.
Характерною ознакою підходів до проблем інформаційної безпеки є наповнення цього поняття різним змістом, наслідком чого є різний зміст заходів щодо її забезпечення. В деяких випадках класифікація загроз інформаційній безпеці України носить яскраво виражений політизований характер - це виявилося в політичній ситуації в Україні наприкінці 2000 і першого півріччя 2001 рр. Одні й ті ж самі фактори та умови різні політичні сили розглядали як небезпечні, загрозливі, чи навпаки, як стабілізуючі.
Так, в ст.3 проекту Закону України “Про інформаційний суверенітет та інформаційну безпеку України” визначено: “Інформаційна безпека України – це захищеність життєво важливих інтересів суспільства, держави та особи, за якої виключається заподіяння їм шкоди через неповноту, несвоєчасність і недостовірність інформації, через негативні наслідки функціонування інформаційних технологій або внаслідок поширення інформації, забороненої чи обмеженої для поширення законами України”.
У проекті “Концепції (Основах державної політики) інформаційної безпеки України” інформаційну безпеку розглядають як “стан захищеності національних інтересів України в інформаційній сфері, за якого не допускається (або зводиться до мінімуму) завдання шкоди особі, суспільству, державі …”. У цьому проекті запропоновано тотожні напрями, за якими може бути заподіяно шкоду, як і в проекті вище наведеного Закону.
Запропоновані поняття “інформаційна безпека України” не враховують світовий досвід, результати досліджень російських і вітчизняних учених і спеціалістів.
Наприклад, у “Доктрині інформаційної безпеки Російської Федерації” зміст поняття “інформаційна безпека” наповнюється широким розумінням. Про це свідчать визначення інтересів особистості, суспільства й держави (ст.1), загрози інформаційній безпеці (ст.2), особливості її забезпечення в різних сферах суспільного життя (ст.6), в тому числі в економіці, внутрішній та зовнішній політиці, в галузях науки й техніки, духовному житті, державних інформаційних та телекомунікаційних системах, обороні, правоохоронній та судовій системах, а також в умовах надзвичайних ситуацій. Російська “Доктрина” розглядає інформаційну безпеку економіки як ключову сферу забезпечення національної безпеки (ст.6).
Як відомо, інформаційна безпека, захист якої згідно ст.17 Конституції України, поряд із суверенітетом, територіальною цілісністю та економічною безпекою, є найважливішою функцією держави, досягається шляхом розробки та впровадження сучасних безпечних інформаційних технологій, побудовою функціонально повної національної інфраструктури, формуванням і розвитком інформаційних відносин тощо.
На підставі узагальнення відомих в Україні досліджень можна зробити висновок, що інформаційні загрози є реальними або потенційними, їх реалізують інші країни чи внутрішні соціально-політичні угруповання. Інформаційні впливи на життєво важливі сфери діяльності громадян, суспільства й держави створюються з метою нав'язування визначеної системи цінностей, поглядів і рішень, спрямованих на керування їхньою поведінкою для реалізації політичних і соціально-економічних трансформацій у бажаному напрямі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Шляхи забезпечення інформаційної безпеки України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок