Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати: Задачі з права

Задачі з права

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Задачі з права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,76 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Задача 1
Громадянин Іванов, маючи відстрілочну картку (для полювання на зайців у мисливських угіддях „Сузір'я”), вийшов у поле з собакою ягд-тер'єр. Собака натрапив на нору лисиці в угіддях іншого користувача, що знаходяться в 100 метрів від угідь, в межах яких було дозволено полювати, та вполював її.
При цьому Іванова затримав інспектор з охорони навколишнього природного середовища і склав протокол про порушення ним Положення про полювання. На підставі протоколу було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення: позбавлено права полювання з вилученням мисливського квитка. Іванов оскаржив ці дії до суду.
Які правовідносини склалися? Які органи управління у галузі охорони навколишнього природного середовища представляє інспектор та які функції він здійснює? Чи правомірні його дії? Вирішіть справу.
Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини, які складаються у сфері організації охорони, використовування і відтворення тваринного світу і полювання.
Основними нормативними актами в даній сфері є: Закон України від 13.12.2001 р. „Про тваринний світ”, Закон України від 22.02.2000 р. „Про мисливське господарство і полювання”, а також ряд підзаконних нормативно-правових актів.
Згідно Закону „Про мисливське господарство і полювання” охота - вид спеціального використовування тваринного світу шляхом добування мисливських тварин, які знаходяться в природних умовах або містяться в напіввільних умовах в межах мисливських угідь.
Мисливські тварини - дикі звірі і птахи, які можуть бути об'єктами полювання.
Мисливські угіддя - ділянки суші і водного простору, на яких знаходяться мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства.
Норма відстрілу - встановлена кількість мисливських тварин, дозволена для добування одним мисливцем за певний термін полювання.
Охота - дії людини, направлені на висліджування, переслідування з метою добування (відстріл, відловлювання) мисливських тварин, які знаходяться в природних умовах або містяться в напіввільних умовах.
Право на полювання в межах певних для цього мисливських угідь мають громадяни України, що досягли 18-річного віку і одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин і інші документи, які засвідчують право на полювання.
Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.
До полювання прирівнюється:
- перебування осіб в межах мисливських угідь, зокрема на польових і лісових дорогах (окрім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами і іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід або ловецькими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
- перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою стрілецькою зброєю.
Документами на право полювання є: 1) посвідчення мисливця; 2) щорічна контрольна картка обліку здобутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; 3) дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, картка відстрілу і тому подібне); 4) відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; 5) паспорт на собак мисливських порід, інших ловецьких звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання в поточному році у разі їх використовування під час полювання.
Відмічені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль в галузі мисливського господарства і полювання.
Полювання може здійснюватися такими способами: 1) індивідуальне полювання; 2) колективне полювання; 3) колективне полювання з погоничами (облавне полювання).
Полювання може здійснюватися з використовуванням: мисливської вогнепальної зброї; собак мисливських порід, інших ловецьких звірів і птахів (за наявності паспортів на них з допуском до полювання в поточному році); сіток і пасток для відловлювання тварин живцем; пасток для добування хутрових звірів з науковою метою і для переселення; веж; запашних неотруйних приманок.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Задачі з права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок