Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавчі та нормативні акти у сфері авторського права

Законодавчі та нормативні акти у сфері авторського права

Назва:
Законодавчі та нормативні акти у сфері авторського права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Законодавчі та нормативні акти у сфері авторського права


У нашій країні послідовно розв'язується одне з першочергових завдань — ста-новлення цивілізованого ринку об 'єктів інтелектуальної власності та створення умов для викорінення піратства. Неправомірне використання творів, комп'ютерних програм, фонограм без дозволу, а іноді й без відома автора, без укладення з ним відповідної угоди, без виплати винагороди — хвороба дуже поширена і небезпеч-на. Вона шкодить інтересам авторів, інтересам науки, літератури і мистецтва, національним інтересам. Тому для упорядкування в Україні ринку інтелектуаль-ної власності здійснюються заходи щодо посилення державного контролю за пра-вомірним використанням творів вітчизняних і зарубіжних авторів.
Згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і де-монстрування фільмів (прокатне посвідчення), затвердженим постановою Кабі-нету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1315, Міністерство культури і мистецтв видає юридичним і фізичним особам прокатне посвідчення, котре дає право на розповсюдження (продаж, прокат) і демонстрування всіх видів національних та іноземних фільмів, а також право на їх тиражування з метою розповсюдження і демонстрування на території України будь-яким кінотеат-ром, кіноустановкою, відеоустановкою, прокатним пунктом відеокасет, торго-вельним підприємством, підприємством тиражування, а також телерадіоорга-нізаціями, в тому числі по кабельному телебаченню. Для отримання прокатного посвідчення володілець відповідних прав на фільм подає юридичне засвідчені копії (ксерокопії) угод (контрактів, договорів), інших документів, що підтверд-жують право даної особи на розповсюдження і демонстрування фільму, почи-наючи від його виробника. У 1997 році видано 8315 прокатних посвідчень, у 1998 році — 94НЗ посвідчення. Це сприяє правомірному використанню кіно- і відеофільмів.
Законом України від 14 листопада 1996 року № 497/96-ВР «Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністра-тивні правопорушення» доповнено Кодекс України про адміністративні правопору-шення трьома статтями (164'', 1647, 164і), в яких передбачено, що публічний показ без прокатного посвідчення кіно- і відеофільмів, публічний показ кіно- і відео-фільмів з порушенням умов публічного демонстрування, передбачених прокат-ним посвідченням, тиражування без прокатного посвідчення з мстою продажу, прокату, публічного показу або розповсюдження кіно- і відеофільмів тягне за со-бою накладення штрафу з конфіскацією кіно- і відеофільмів, засобів їх виготов-лення, а також коштів, отриманих від їх демонстрування або реалізації. Правоохо-ронними органами проводяться рейди, пов'язані з вилученням контрафактних примірників кіно- і відеофільмів.
З 1 січня 1998 року в Україні введені вдію Правила роздрібної торгівлі примір-никами аудіовізуальних творів і фонограм, затверджені постановою Кабінету Мі-ністрів України від 4 листопада 1997 року № 1209. Правила визначають основні вимоги до роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо їхньої належної якості і пра-вомірного використання. Роздрібна торгівля примірниками творів і фонограм здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі, Із тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непро-довольчих товарів, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на роздрібну торгівлю непродовольчими товарами. До продажу приймаються при-мірники творів за наявності у суб'єкта підприємницької діяльності копії угоди з особою, яка мас авторське право і суміжні права, або з ДААСПом про збір і випла-ту авторської винагороди за відтворення і розповсюдження на території України примірників творів і фонограм. До таких примірників, що надходять до роздрібної торговельної мережі, повинні додаватися супровідні документи (рахунки-факту-ри, прибутково-витратні накладні тощо), документи, що підтверджують якість примірників твору і фонограми, виробників їх примірників, правила використан-ня і гарантійні зобов'язання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Законодавчі та нормативні акти у сфері авторського права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок