Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття конфлікту в цивільно-правовій сфері

Поняття конфлікту в цивільно-правовій сфері

Назва:
Поняття конфлікту в цивільно-правовій сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Поняття конфлікту.
Володіючи тілесними, природними властивостями, людина може себе реалізувати лише в діяльних суспільних зв'язках з іншими людьми. Подвійна детерміація природними і культурними чинниками перетворює життя людського індивіда в проблему, що не має готових рішень.
Дозвіл тієї або іншої проблеми вабить досить часто до виникнення суперечності між сторонами, що беруть участь в ній. Проте далеко не кожне неспівпадання інтересів, поглядів, думок є конфліктом.
Обширний, але розрізнений і суперечливий теоретичний і експериментальний матеріал з питань суспільного розвитку і існуючих відносин, одержаний фахівцями у області конфліктології, загальної психології, соціальної психології, соціології, кібернетики, синергетики, юриспруденції і інших наук, лише підтверджує необхідність введення єдиного понятійного апарату.
Конфлікти і конфліктні ситуації - безпосередня реальність наших днів. Впродовж всього свого життя, чи хочемо ми цього чи ні, але кожний з нас стикається з різного роду конфліктами.
Як повестися в ситуації, що склалася? Чи необхідно наполягати на своїй точці зору або краще поступитися, щоб завоювати вигідніші позиції, які можна буде з успіхом використовувати надалі? У чому витоки того, що відбулося?
Відповісти на ці питання можна тоді, коли знаєш, що таке конфлікт.
Термін «конфлікт» походить від латинського терміну conflictus і означає зіткнення сторін, думок, сил.
Для терміну «конфлікт» характерне наступне:
- наявність двох або більш учасників з суперечливими або не співпадаючими інтересами;
- кожний з учасників має аргументування і засоби для захисту своїх інтересів;
- кожен учасник конфлікту трансформує свій стан в залежності від ситуації, що складається, на яку робить вплив протиборча сторона.
У науковій і публіцистичній літературі поняття конфлікту неоднозначне, тому існує безліч визначень «конфлікту». Як правило, його суть визначається через суперечність як найзагальніше поняття.
Суперечність і конфлікт не можуть розглядатися як синоніми, оскільки суперечність, протилежності, відмінності - це необхідні, але не достатні умови конфлікту. Протилежності і суперечності перетворюються на конфлікт, коли починають взаємодіяти сили, виступаючі їх носіями. Отже, конфлікт - це прояв об'єктивних і суб'єктивних суперечностей, який виявляється в протиборстві їх носіїв (або сторін).
Конфлікт відрізняється наявністю поляризації інтересів учасників, їх цілей, орієнтованих або на підтримку рівноваги в умовах зовнішніх дій, або на досягнення переваг і нанесення збитку супротивнику шляхом раціонального використовування власних засобів і ресурсів.
Близькими до поняття конфлікт є такі поняття, як змагання, конкуренція. У вказаних випадках також має місце протиборство сторін, але, як правило, воно не є загостреним до ступеня ворожості, а якщо така ворожнеча і має місце (при конкуренції), то вона не переходить в обопільні дії, які перешкоджають законній поведінці і діяльності іншої сторони. При цьому дії сторін позитивні, кожен діє, прагнучи досягти успіху і тим самим обійти супротивника, придушення опонента не є самоціллю, хоча виникнення конфлікту і не виключено в ході вказаних дій. Отже, конфлікт і змагання не ідентичні поняття, хоча змагання може перерости в конфлікт. Так само і в конкуренції - сторони можуть перейти до прямого тиску один на одного.
Окремо варто сказати про ігри, зокрема, спортивні (боротьба, бокс, фехтування, футбол, хокей, баскетбол і ін.). Вони представляють своєрідну імітацію конфлікту. Із закінченням гри закінчуються і «конфліктні» взаємостосунки.
Поняття «конфлікт» тісно пов'язане з поняттям «сумісність». Сумісність є двополюсним феноменом: ступінь її міняється від повної сумісності членів групи до повної їх несумісності. Позитивний полюс виявляється в згоді, у взаємній задоволеності, негативний полюс частіше виявляється як конфлікт. Згода або конфлікт можуть бути не тільки слідством сумісності або несумісності, але і їх причиною: ситуативні прояви згоди сприяють підвищенню сумісності, виникнення ж конфліктів - її зниженню.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Поняття конфлікту в цивільно-правовій сфері

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок