Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати реферат безкоштовно: Договір франчайзингу

Загрузка...

Договір франчайзингу / сторінка 22

Назва:
Договір франчайзингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
72,95 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Одним із ключових факторів, що стимулюють ріст франчайзингу, є зменшення частки традиційного виробництва і витиснення його сектором сфери послуг. Франчайзинг особливо добре підходить для бізнесу в сфері суспільного харчування, тому велику популярність, у наш час, здобуває діловий франчайзинг. Він припускає пристосовність до умов ринку. Передача повної концепції бізнесу полегшує входження франчайзингу в підприємницьку діяльність, з тієї причини, що даний вид франчайзингу регламентує практично всі аспекти діяльності даного підприємства. Також при використанні, ділового франчайзингу, франчайзер пропонує різні пільги франчайзі, що в підсумку не може вплинути як на діяльність окремого франчайзі, так і на функціонування всієї системи в цілому.

Однак, на жаль, розвиток франчайзингу в Україні не знаходить належної підтримки на державному рівні. Перше, що гальмує розвиток франчайзингу, - українське законодавство. Наприклад, а США тільки на федеральному рівні створено біля сотні законів, що так чи інакше стосуються франчайзингу, у той час як на Україні відсутній навіть закон про франчайзинг.

Як показують дослідження, приблизно половина з зареєстрованих в Україні підприємств малого бізнесу так і не змогли розгорнути свою діяльність через брак стартового капіталу. Очевидно, що франчайзі прийдеться зштовхнутися з тими ж проблемами, що й іншим дрібним підприємцям. Відсутність власних засобів, стримувала і буде стримувати успішний розвиток франшизних підприємств, але є підстави думати, що завдяки специфічним особливостям франчайзингу ринок альтернативного фінансування в даний момент для них більш сприятливий. На жаль, на підтримку з боку франчайзерів вітчизняним підприємцям поки розраховувати не приходиться. Така позиція заснована на нестабільності українського інвестиційного ринку і закордонні франчайзери побоюються ризикувати, не маючи надійних гарантій.

Проте, незважаючи на наявність окремих гальмуючих факторів, франчайзинг в Україні вже успішно розвивається. Усе більше підприємниці в звертається до використання цієї ефективної форми ведення бізнесу. Однак значення його для української економіки переоцінити складно: для франчайзера - це один з найшвидших і ефективних способів створення нових незалежних підприємств, об'єднаних у єдину систему, для франчайзі - розвивати свій власний бізнес на базі перевіреної бізнесу-моделі, а для держави - ефективний інструмент підтримки малого й індивідуального підприємництва, а отже, і розвитку всієї української економіки.

Список літератури

1. Довгань В. Франчайзинг путь к расширению бизнеса.- М.: Дело, 1991.

2. Стенворд Д., Смит Б. «Руководство Барклейз банка: франчайзинг в малом бизнесе. -М. Юнити. 1996р.

3. Дахно И. И. Патентно-лицензионнія работа. –К.:Блиц-информ . 1996

4. Словарь справочник менеджера М.: «Инфа-м». 1999р.

5. Стонер Джеймс А. Ф. Долан Едвін Г. Вступ у бізнес К. Видавництво Європейського факультету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу. 2000р.

6. Предпринимательство. Учебник М.: «Дело». 1999р.

7. Цивільне право України. Підручник. Книга перша. К.: «Юринком Інтер». 2000р.

8. Журнал Предпринимательство, хозяйство и право И. Килимник «Договор франчайзинга: анализ содержания» №9 вересень 2000р.

9. Журнал Галицкі контракти Андрій Миронюк, Олена Мозгова Франчайзинг: за образом і подобою №24, червень 1999р.

10. Журнал Юридическая практика Любовь НЕСТЕРЕНКО,

Ангелина РАДИОНОВА № 12 (170), 21 марта 2001 года "ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЕ" НАЛОГООБЛОЖЕНИЕ Проблемы трактовки термина "роялти" применительно к налогообложению операций с интеллектуальной собственностью № 12 (170), 21 марта 2001г.

Додатки

Таблиця 1.

Порівняльна характеристика видів франчайзингу.

Вид франчайзингу Тип франшизы Переваги Недоліки

Товарний товар Простота застосування Обмежена сфера застосування, вузька спеціалізація франчайзі

Виробничий технологія/ вихідний компонент Висока ефективність; простота контролю з боку франчайзера великі початкові витрати на придбання франшизы; сильна залежність від франчайзера

Діловий Модель франшизного бізнесу найширша сфера застосування; швидка пристосовність до умов ринку іноді черезмірна регламентація діяльності придушує ініціативність франчайзі

Конверсійний Конвертація зменшення витратної частини бюджету за рахунок зниження витрат необхідність адаптації приватного підприємця до залежного положення

Корпоративний Мережа франшизных підприємств акумуляція позитивних якостей вищерозглянутих видів франчайзингу диверсифікація бізнесу часта розбіжність цілей франчайзі з інтересами франчайзера; уповільнене реагування бізнесу на зміни умов ринку

Таблиця 1.1

Порівняльна характеристика методів франчайзингу.

Метод франчайзингу Умови розповсюдження

Переваги

Недоліки

Класичний Стандартні простота застосування досить повільне розширення мережі; великі витрати

Регіональний (районний) Головний франчайзі розширює мережу в
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: Договір франчайзингу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок