Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання працевлаштування працівників

Правове регулювання працевлаштування працівників

Назва:
Правове регулювання працевлаштування працівників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,98 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План лекції:
1. Поняття зайнятості населення.
2. Державна служба зайнятості, її структура і повноваження.
3. Поняття працевлаштування, його правові форми.
4. Поняття безробітного і його правове становище.
1. Поняття зайнятості населення
Проблеми зайнятості та працевлаштування сьогодні в Україні є одними з найбільш актуальних. В Україні зберігається тенденція зростання як офіційного, так і прихованого безробіття.
На відміну від розвинених країн, в Україні інша природа безро-біття. Вона виникла не на фоні перевиробництва, а навпаки, при масовому дефіциті. Найбільша кількість працівників залишається без роботи через скорочення обсягів виробництва в зв'язку з недопостачанням сировини, комплектуючих виробів, порушенням до-говірних зобов'язань, розривом виробничих зв'язків. Збільшенню кількості безробітних сприяло також банкрутство і ліквідація не-рентабельних підприємств, закриття шахт, скорочення бюджетних установ і організацій, а також реформування власності.
Таким чином, протягом останніх років на розвиток ринку праці впливали чинники, які призвели до спаду виробництва, обмеження розвитку соціально-культурних галузей, зростання прихованого безробіття і вивільнення кадрів.
У нинішній ситуації з боку держави вживаються певні заходи впливу на формування ринку праці, ведеться активна політика що-до зайнятості населення.
Для того, щоб полегшити громадянам підшукання роботи, а підприємства забезпечити робочою силою, була створена держав-на служба зайнятості. Її створення було обумовлене тим, що за-безпечення зайнятості і раціональне розміщення трудових ресурсів мають не тільки соціально-економічне, а й політико-юридичне значення.
Діяльність служби зайнятості визначається Законом України від 1 березня 1991 р. «Про зайнятість населення» з наступними зміна-ми і доповненнями та іншим законодавством, зокрема Постано-вою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 р. № 578 «Про затвердження положень щодо застосування Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до ст. 1 цього Закону зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб, і така, що приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Зайнятість населення, яке проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності.
Державна політика зайнятості також передбачає:
- створення державних та суспільних структур по розв'язанню проблем зайнятості;
- квотування та бронювання місць для не конкурентноздатних категорій громадян, які шукають роботу (неповнолітні, інваліди, жінки з дітьми та ін.);
- стимулювання створення додаткових робочих місць і розвиток підприємництва (встановлення податкових пільг, дотацій, безпроцентних позик тощо);
- встановлення державних гарантій для незайнятого населення (виплати, допомоги тощо).
Громадяни мають право вільно обирати будь-які види діяльності за умови, що вони не заборонені законодавством. Така діяльність не обов'язково повинна бути пов'язаною з виконанням оплачуваної роботи. Наприклад, навчання, благодійна діяльність тощо.
Вільно обирається також професія та місце роботи відповідно до своїх здібностей. Примушування до праці в будь-якій формі не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Добровільна незайнятість громадян не є підставою для притягнення їх до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Основні принципи державної політики зайнятості населення
полягають у забезпеченні рівних можливостей усім громадянам незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, віку, політичних переконань, ставлення до релігії — в реалізації права на вільний вибір виду діяльності відповідно до здібностей та професійної підготовки з врахуванням особистих інтересів і суспільних потреб; сприянні забезпеченню ефективної зайнятості, запобіганні безробіттю, створенні нових робочих місць та умов для розвитку підприємництва, координації діяльності у сфері зайнятості з іншими напрямами економічної і соціальної політики на основі державної та регіональних програм зайнятості, співробітництві професійних спілок, асоціацій та спілок підприємців, власників підприємств або уповноважених ними органів і взаємодії з органами державної влади в розробці, реалізації та контролі за виконанням заходів, спрямованих на за-безпечення зайнятості населення; міжнародному співробітництві у розв'язанні проблеми зайнятості населення, включаючи працю громадян України за кордоном та іноземних громадян в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Правове регулювання працевлаштування працівників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок