Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України

Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України

Назва:
Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України


План реферату:
Вступ
1. Основні права та свободи людини в міжнародно-правовому законодавстві.
Загальна декларація прав людини
Міжнародний пакт про громадянські і політичні права
Конвенція проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання
Звід принципів захисту всіх осіб, що підлягають затриманню чи ув’язненню в будь-якій формі
Мінімальні стандарти поводження с ув’язненими
2. Кримінально-виконавче законодавство України та його відповідність міжнародним нормам.
Висновки
Використана література


Вступ
Загальний стан системи в’язниць країни є мірилом рівня її цивілізації. Визнання того, що в’язні лишаються членами суспільства, визнання, яке дозволяє їм зберігати більшість прав вільних громадян і гарантує їм специфічні права, зумовлені їх статусом ув’язнених, є втіленням головних засад гуманізму та суспільної солідарності. Дотепер ув’язнені особи розглядалися просто як в’язні, а позбавлення їх волі – лише як початок тяжких випробувань. Однак цілком інший погляд, що ув’язнення само собою є доволі жорстоким покаранням, повільно поширюється серед законодавців і громадськості. Ця зміна у ставленні сталася завдяки впливу на національне законодавство міжнародних норм із прав неповнолітніх та дорослих, чинних у разі їхнього ув’язнення чи арешту, завдяки поширенню демократії у багатьох країнах і особливо завдяки глибшому усвідомленню прав людини.
Сила-силенна міжнародних правил, резолюцій та угод у сфері прав в’язнів свідчить, наскільки важлива ця проблема і яка велика розбіжність між фактичною ситуацією та юридичним статусом в’язнів і теоретичними міжнародними стандартами… Лише міжнародне ухвалення прав в’язнів та їхнє визнання на міжнародному рівні може зробити систему в’язниць підзвітною, що є істотною гарантією поважання гідності в’язнів.


Основні права та свободи людини в міжнародно-правовому законодавстві
Упродовж багатьох років ООН та численні недержавні організації працюють над тим, щоб змінити ситуацію з допомогою низки законодавчих інструментів, у тому числі Європейських виправних правил, Американської конвенції з прав людини та Африканського статуту прав людини й народів. Шанування гідності є найпершим правом кожного в’язня і ефективною підтримкою закону.
Значення сформульованих в міжнародних пактах та конвенціях принципів та загальних положень про захист прав людини та поводження з засудженими для підготовки кримінально-виконавчого законодавства вбачається в тому, що вони носять міждержавний характер, стабільні, на них не впливає дія соціальної кон’юнктури, що складається в конкретних державах під впливом різноманітних політичних, ідеологічних, економічних, релігійних, історичних та кримінологічних факторів та, виходячи з цього, є чітким орієнтиром для розвитку законодавства та правозастосовчої діяльності. Ці принципи повинні бути вироблені на підставі численної багатострокової практики держав – членів ООН.
Міжнародні пакти та конвенції вміщують поряд з нормами загального характеру (норми-принципи) і норми-рекомендації, не обов’язкові для ратифікації їх державою. Норми-принципи не дозволяють ніяких відступів від них як в законодавстві, так і в діяльності державних органів, що прямо виходить зі ст. 30 Загальної декларації прав людини та ст.5 Міжнародного пакта про громадянські та політичні права. Навіть виключні обставини не можуть бути підставою для виправдання тортур та інших жорстоких або принижуючих гідність людини видів поводження або покарання (ст.3 Декларації про захист всіх осіб від тортур та іншого жорстокого або принижуючого гідність видів поводження або покарання). Такі норми-принципи, сформульовані в різних міжнародних угодах, охоплюють всі основні права людини.
Загальне розуміння характеру цих прав і свобод має величезне значення для повного виконання зобов’язань всіма державами перед міжнародними пактами та угодами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок