Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розірвання трудового договору з ініціатив працівника і роботодавця

Розірвання трудового договору з ініціатив працівника і роботодавця

Назва:
Розірвання трудового договору з ініціатив працівника і роботодавця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Пошукова робота
Розірвання трудового договору з ініціатив працівника і роботодавця


Розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Порядок звільнення з ініціативи (волевиявлення) працівника залежить від того, який трудовий договір був укладений працівником з роботодавцем: на невизначений строк чи строковий трудовий договір.
Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника. Стаття 38 КЗпП надає працівнику право розірвати трудовий договір у будь-який час. Про бажання розірвати трудовий договір працівник повинний лише попередити роботодавця в письмовій формі за два тижні до звільнення.
Згода роботодавця на припинення трудового договору з працівником правового значення не має
Усна заява працівника щодо розірвання трудового договору не може бути підставою для видання наказу (розпорядження) щодо звільнення працівника з роботи.
За домовленістю між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути розірваний і до закінчення двотижневого строку попередження про звільнення з роботи. Підставою припинення трудового договору у цьому разі є власне бажання працівника, а угода досягається тільки щодо дати звільнення працівника з роботи.
Якщо роботодавець не дав згоди на звільнення працівника до закінчення двотижневого строку попередження про звільнення, працівник має відпрацювати цей строк.
Мінімальний строк попередження роботодавця щодо розірвання трудового договору — два тижні до звільнення
Коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Згідно зі ст. 38 КЗпП достроково, на вимогу працівника, трудовий договір, укладений на невизначений строк, розривається у таких випадках:*
переїзд на нове місце проживання;*
переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;*
вступ до навчального закладу;*
неможливість проживання у певній місцевості, підтверджена медичним висновком;*
вагітність, догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом;*
догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом І групи;*
вихід на пенсію;*
прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.
Поважні причини звільнення працівника за власним бажанням мають бути підтверджені необхідними документами.
Протягом строку попередження сторони не можуть приймати рішення в односторонньому порядку щодо розірвання трудового договору за власним бажанням. Так, працівник не має права раніше строку попередження без згоди роботодавця залишити роботу, що може розцінюватися як прогул без поважних причин. Керівник організації не може звільнити працівника до закінчення строку попередження або іншим способом змінити цей строк без згоди працівника.
Метою попередження про звільнення працівника за власним бажанням є надання можливості роботодавцю підшукати працівника на місце звільненого за власним бажанням.
Зауважимо, що працівник має право подати заяву щодо звільнення з роботи за власним бажанням під час щорічної відпустки, відрядження чи хвороби. Цей час теж зараховується у двотижневий строк попередження про звільнення з роботи за власним бажанням.
Працівник може бути звільнений з роботи за власним бажанням і до закінчення щорічної відпустки, але у строк, про який просить працівник, а можливо й до закінчення двотижневого строку попередження.
Якщо у період строку попередження про звільнення за власним бажанням працівник захворів, то він має право у письмовій формі відкликати свою заяву про звільнення з роботи за власним бажанням чи перенести дату звільнення. Наприклад, подати заяву про звільнення за власним бажанням на день закінчення тимчасової непрацездатності.
Тимчасова непрацездатність працівника не припиняє двотижневий строк попередження про звільнення за власним бажанням
Слід враховувати, що коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу і працівник просить звільнити його з певної дати, то при недосягненні згоди роботодавець не має права без згоди працівника звільнити його через два тижні після попередження про звільнення з роботи за власним бажання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розірвання трудового договору з ініціатив працівника і роботодавця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок