Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат безкоштовно: Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект

Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект / сторінка 6

Назва:
Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,90 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Проблема полягає в тому, що як зазначає стаття 150 Основного Закону України до повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції актів Президента. Це звичайно важлива функція органу конституційної юрисдикції. Але як відомо, Кон-сти-туція - це Основний Закон і існує ще багато інших законів у відповідності з якими, згідно чинного законодавства, Президент зобов’язаний видавати свої акти. Конституція, на жаль не включає до компетенції Конституційного Суду вирішення питань про відповідність актів Президента іншим законам України. Звичайно, можна сказати, що всі закони повинні відповідати Конституції, але Конституція – загальний нормативно-правовий акт і не врегульовує певні специфічні відносини, що також виникають в процесі функціонування інституту Президента. І тому основне завдання законів України - доповнювати Конституцію України, конкретизувати її положення. Таким законом зокрема є Цивільний процесуальний кодекс України. Він містить главу 31-А, яка називається "Скарги громадян на рішення, дії або бездіяльність державних органів, юридичних чи службових осіб у сфері управлінської діяльності" [. Цивільний процесуальний кодекс України від 18 липня 1963 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1963. - N 30. - ст. 464.]. Ця глава передбачає звернення громадян до суду із скаргою, якщо їх права порушені діями службових осіб. І згідно цієї норми будь–який громадянин може звернутися до суду про визнання акту будь-якої службової особи, а значить і указу Президента, недійсним, якщо він обмежує права цієї людини.
На нашу думку, стосовно дій глави держави, цієї норми все ж недостатньо. Відомо, що Президент має конституційно-визначений державно-політичний статус і тому рішення про визнання його актів недійсними повинні прийматися на найвищому рівні, а саме Конституційним Судом України. Тому текст статті 150 Конституції України слід доповнити положенням, що Конституційний Суд вирішує питання про відповідність актів Президента Конституції та іншим законам України. Звичайно така норма буде стосуватися і інших органів державної влади, що перераховані в зазначеній статті.
Подібний підхід зумовив би більш чітке розуміння органами державної влади можливості настання відповідаль-ності при прийнятті актів. І хоча така відповідальність може полягати лише в можливості скасування акту, що суперечить Конституції або іншим законам України, вона є все ж таки достатньо важливим чинником в процесі нормо-тво-рення.
Світовою практикою доведено, що найкраща організація співробітництва між органами державної влади забезпечується їх тісною взаємодією у вирішенні різноманітних питань. Тому для якісного співробітництва з судовою гілкою влади створено інститут представництва Президента України в Конституційному Суді України. Правовий статус Постійного представника Президента України у Конституційному Суді України регулюється Указом Президента України від 22 травня 1998 р. "Про Положення про Постійного представника Президента України у Кон-сти-ту-цій-ному Суді України" [. Указ Президента України "Про Положення про Постійного представника Президента України у Кон-сти-ту-цій-ному Суді України" від 22 травня 1998 р. // Офіційний Вісник України. - 1998. - №21. – С.1-3.]. Як зрозуміло з назви Указу, він закріпив Положення про Постійного представника в якому визначив його статус, повноваження, функції та інше. Аналізуючи цей нормативно-правовий акт, можна з’ясувати, що Постійний представник Президента України у Конституційному Суді є посадовою особою, уповноваженою Президентом України представляти Президента України у Конституційному Суді України як суб'єкта права на конституційне подання з питань прийняття рішень та дачі висновків Конституційним Судом України.
Аналогічну посаду у Конституційному Суді встановила і Верховна Рада. Тому, Постійний представник Президента України у єдиному судовому органі конституційної юрисдикції має змогу постійно і плідно співпрацювати зі своїм колегою, що представляє законодавчий орган.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок