Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект

Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект

Назва:
Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,90 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект


Наукова проблема функціонування інституту Президента в Україні перебуває у стані розвитку з огляду на те, що протягом десятирічного існування України як самостійної держави зазначений інститут постійно трансформується. Особливо великі зміни в ньому обумовила Конституція України 1996 р. В ній закріплена досить велика кількість нових положень, що стосуються даного інституту. Такі зміни викликали нові дискусії як серед теоретиків, так і серед практиків. Всі вони спрямовані на те, щоб визначитись яким необхідно бути інституту Президента для забезпечення подальшої розбудови української державності.
На сучасному етапі розвитку суспільства, в контексті проголошених адміністративної та конституційної реформ, формування ефективної системи влади стає одним з найважливіших завдань держави. Відповідно до послання Президента до Верховної Ради України від 30 квітня 2002 року зазначені реформи мають усунути наявну розбалансованість між гілками влади [. Послання Президента України до Верховної Ради України "Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки" від 30 квітня 2002 р. // Урядовий кур’єр – 2002 – 4 червня 2002 р. ]. З огляду на те, що завданням реформ є, в першу чергу, перехід до парламентсько-президентської моделі республіканського правління, а змістом – перегляд та зміна функцій державних органів (особливо це стосується Президента України та можливостей його впливу на виконавчу та судову влади), необхідно на науковому рівні визначити місце Глави держави серед зазначених гілок та форми їх взаємодії.
Дослідження в даній галузі здійснювалися вченими: В. Б. Авер’яновим, Ф. Г. Бурчаком, А. З. Георгіцею, І. Б. Коліушком, Ю. М. Коломійцем, В. В. Копєйчиковим, Н. Р. Нижник, В. Ф. Опришком, Н. Г. Плахотнюк, В. Ф. Погорілком, Ю. М. Тодикою, В. М. Шаповалом та іншими. Аналізуючи їх праці, можна зробити висновок, що в науці не існує спільної думки щодо визначення обсягу повноважень, які повинні надаватися Президенту для ефективної взаємодії є органами виконавчої та судової влади. Особливо це стосується впливу Глави держави на Уряд. Одні вважають, що Кабінет Міністрів, як вищий орган у системі органів виконавчої влади повинен бути незалежним від Президента, інші, навпаки, пропонують посилити вплив Глави держави на Уряд.
На наш погляд ситуація, в якій Президент керує виконавчою гілкою влади характерна для президентської республіки. Тому невирішеною проблемою для України залишається правовий статус Президента, а отже і обсяг його повноважень щодо впливу на виконавчу та судову влади. З огляду на конституційну реформу та перехід до парламентсько-президентської форми республіканського правління для України цілком закономірною була би поступова перебудова державної влади в бік зміцнення єдиного керівного центру виконавчої влади - Кабінету Міністрів України. Тим більше, що за ст.113 Конституції "Кабінет Міністрів є вищим органом у системі органів виконавчої влади".
У структурі вищих органів виконавчої влади найбільше навантаження з державного ке-рів-ництва покладається на Уряд. В свою чергу, співвідношення пов--новажень Глави держави і Уряду виз-на-ча-ється тією чи іншою системою правління [. Сахаров Н.А. Институт президентства в современном мире. – М: Юрид. Лит, 1994. – 176 с. , С. 81]. Президент України формально не має відношення до Уряду. Проте ціла низка конституційних норм свідчить, що він не стороння фігура щодо Кабінету Міністрів [. Кононенко Н. Механізм стримувань і противаг. Інститут президентства в Україні та Франції: спроба політологічного аналізу // Віче. - 1997. - №11. – С.82 - 95.]. В Україні діє президентсько-парламентська республіка, що і обумовлює відповідний політико-правовий статус Президента України. До речі, якщо аналізувати законодавство інших пострадянських країн, можемо виявити схожу ситуацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Проблемні питання взаємодії Президента України з органами виконавчої та судової влади: правовий аспект

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок