Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історія держави і права

Історія держави і права

Назва:
Історія держави і права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,98 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з історії держави і права


ПЛАН
Розробка і прийняття кримінального кодексу.
Система злочинів та види покарань


1. Розробка і прийняття кримінального кодексу
Після цивільного кодексу найбільш значним є кримінальний кодекс. Він був створений на основі прогресивних ідей (наказів), сформульованих у Декларації прав людину і громадянина 1789р. Накази депутатам Генеральних штатів 1789 року буяли вимогами корінних реформ карного права. Виборці хотіли, щоб строката суміш римського і звичайного права, ордонансів і судових рішень була замінена кодексом карного права. Накази наполягали на рівності громадян перед карним законом, на зм'якшенні каральних мір, на тому, щоб покарання не поширювалися — як було до того — на близьких злочинця, на його родину. Вимагали визначеності покарань. Хотіли некараності «релігійних злочинів» і, звичайно, злочинів проти так званих добрих удач.
На багатьох наказах лежить відбиток просвітньої філософії. Одним з перших Монтеск'є наполягав на тому, що закон зобов'язаний карати тільки зовнішні дії, визнані злочинними, але не думки, не намір.
Він же повстає проти переконання, начебто жорстокість покарання є необхідним: тоді найкращими повинні бути визнані самі жорстокі закони.
Слідом за Монтеск'є Ч. Беккаріа буде відстоювати гуманізацію покарань, обмеження суддів абсолютно визначеними санкціями т.д.
Вольтер знущається з урядів, що використовують жорстокість закону в інтересах політики і для дисциплінування адміністрації. «У нашій країні, — іронізує він, — не заважає час від часу убивати одного адмірала, щоб додати бадьорості іншим».
Марат вимагає (у своєму Плані кримінального кодексу) справедливості покарання. Суворо карати легке порушення законів — у Франції в той час страчували за дрібну домашню крадіжку — «значить не тільки даремно пускати в хід весь авторитет влади», пише він, «це значить множити злочину, це значить штовхати злочинців на останні крайності».
Безпосередньо до карного права відносяться наступні положення Декларації: «Закон вправі забороняти тільки вчинки, шкідливі для суспільства, усе, що не заборонено законом, дозволене» (ст. 5); «3акон є вираження загальної волі. Він повинний бути однаковий для всіх і тоді, коли робить заступництво, і тоді, коли карає» (ст. 6); «Закон повинний установлювати тільки строго й очевидно необхідні покарання; ніхто не може бути покараний інакше, як у силу закону, встановленого й обнародуваного до здійснення злочину і законно застосованого» (ст. 8).
У цих статтях Декларації знайшли вираження принципи законності, рівності всіх перед карним законом, пропорційність покарань і злочинів, неприпустимість зворотної чинності закону.
Перший проект кримінального кодексу, прийнятий у 1791р., здійснював нову кримінально-правову програму і може бути визначений як перший кримінальний кодекс буржуазії. У цей період буржуазія була зацікавлена в збереженні завоювань революції, і тому найбільше послідовно намагалася реалізувати принципи Декларації.
Установчі збори відмовилися від «уявлюваних злочинів», породжених фанатизмом і неуцтвом, прийняло ідею обмеження суддівського розсуду точним розпорядженням закону (аж до заборони тлумачити його); відмовилося від кваліфікованої страти («досить простого відсікання голови») і т.д.
Буржуазно-демократичний характер кримінального кодексу 1791 року суперечив інтересам політичного режиму, що склався при Наполеоні. У 1808 році призначається комісія з кодификації карних законів на чолі з Таржі. У 1810 році КК Франції був затверджений.
Однозначна оцінка кодексу навряд чи можлива. У порівнянні з карним правом феодальних монархій, з незвичайно жорстоким англійським карним «кодексом», німецькими й австрійськими укладеннями французький кодекс 1810 року з'явився актом безсумнівного прогресу.
Класичний (для буржуазного права) характер кодексу був дуже помітний у формулюванні загальних принципів карного права, у визначенні ознак злочинного діяння та іншому.
2. Система злочинів та види покарань
Щодо покарань, то кодекс 1810 року запозичає в минулого часу багато такого, що свідчило про жорстокість, мстивість і нерозбірливість режиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Історія держави і права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок