Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підготовка прокурора до судових дебатів

Загрузка...

Підготовка прокурора до судових дебатів

Назва:
Підготовка прокурора до судових дебатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Підготовка прокурора до судових дебатів


Закони України від 21 червня та 12 липня 2001 р. "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України", зміни й доповнення до Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України є частиною судово-правової реформи і мають на меті подальшу демократизацію законодавства про судоустрій та судочинство, розширення прав учасників кримінального процесу, виконання головними суб’єктами, які ведуть кримінальний процес, функцій обвинувачення, захисту або вирішення справи (правосуддя). Згідно зі ст.161 КПК [2, c. ] України, розгляд справ у судах відбувається на засадах змагальності. Функцію обвинувачення покладено на прокурора (ст.121 Конституції України [1, ст.121]).
Внесені відповідно до вимог Конституції України зміни й доповнення до КПК визначили нові завдання прокурора щодо підтримання державного обвинувачення в суді, які потребують з’ясування змісту прокурорської діяльності ролі й процесуального статусу прокурора в суді, методів вивчення і конспектування кримінальної справи, підготовки плану участі прокурора в попередньому розгляді кримінальної справи, в судовому розгляді та ін.
Дослідженню цього інституту діяльності прокурора приділяли свою увагу такі вчені: І.В. Вернидубов, М.В. Косюта, Ю.І. Крючко, В.М. Маляренко, С.В. Матієко, О.Р. Михайленко, М.М. Михеєнко, В.Т. Нор, В.П. Шибіко, М.Є. Шумило та ін. У своїх дослідженнях вони доходять висновку, що при розгляді справи в суді функції обвинувачення, захисту й вирішення справи не можуть покладатися на один і той самий орган чи на одну і ту саму особу. Суд позбавлений можливості виконувати функцію обвинувачення, а тому її виконує прокурор.
Побудова кримінального процесу як змагального поєднується з диспозитивністю. Згідно з ч.5 ст.161 КПК України, прокурор, підсудний, його захисник чи законний представник, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їхні представники беруть участь у судовому засіданні як сторони і користуються рівними правами та свободою у наданні їх переконливості перед судом. Особливо велику роль у судовому розгляді законодавець надає прокурору. Беручи участь у судових дебатах, прокурор підбиває підсумки судового слідства, сприяє суду у поставленні законного і обґрунтованого вироку. Завдання пропонованої статті – необхідність підготовки прокурора до судових дебатів.
Згідно з законом (гл. КПК), судові дебати і останнє слово підсудного становлять окремий кримінально-процесуальний інститут, що регулює самостійну частину судового розгляду. Але, як справедливо зазначено в літературі, "судові дебати" (обговорення сторін) означають лише одну дію, що проходить у суді, без розкриття головного – хто бере участь у дебатах [16, c.133].
Назву "судові дебати" взято з французького (debats judiciaines – судові дебати, судові обговорення; debats, debatte – спір, суперечка, – обмін думками, дискусія. Дебати полягають у промовах прокурора, потерпілого і його представника, цивільного відповідача або їхніх представників, захисника, підсудного (ст.318 КПК). Закон у першу групу дебатуючих об’єднує тих, хто повинен стояти на обвинувальних позиціях, а потім тих, хто захищається. Серед дебатуючих-обвинувачів перше місце відводиться прокурору.
Головними особливостями судової промови порівняно з іншими видами ораторського мистецтва є: офіційний (публічний) характер промови; полемічність; спрямованість (до суду); попередня зумовленість змісту (справа, яку слухає суд); підсумковий характер судової промови [6, c. ].
Тому підготовка прокурора для підтримання державного обвинувачення в суді і участь його безпосередньо в судових дебатах має комплексний, різнобічний характер. Ця підготовка помагає передусім у зборі, аналізу, систематизації відповідних матеріалів та власне підготовки самої промови із застосуванням написаних текстів [3, c. ].
Збір відповідних матеріалів, даних до судових дебатів прокурор починає з ознайомлення з матеріалами справи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Підготовка прокурора до судових дебатів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок