Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи

Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи

Назва:
Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи
Реабiлiтуючими підставами до закриття кримiнальної справи слiд вважати підстави, вказані в п.п.1,2,5 ч.1. ст.6, ст.7-3 та в ч.2 ст.213 КПК України, а саме: вiдсутнiсть подiї злочину (п.1 ч.1 ст.6 КПК);вiдсутнiсть у дiяннi складу злочину (п.2 ч.1 ст.6 КПК ); недосягнення особою вiку з якого можлива кримiнальна вiдповiдальнiсть (п.5 ч.1 ст.6, ст.7-3 КПК); недоведенiсть участi обвинуваченого у вчиненнi злочину (ч.2 ст.213 КПК ).
Бiльшiсть авторiв [15,51] дотримуються думки, що справа закривається за вiдсутнiстю подiї злочину у наступних конкретних випадках:
подiя, у зв'язку з якою порушена кримiнальна справа, взагалi не мала мiсця. Наприклад, слiдчим була порушена кримiнальна справа на пiдставi повiдомлення КРУ про виявлену пiд час проведення ревiзiї, недостачу товарно-матеріальних цінностей. В ходi розслiдування встановлено, що ревiзором не були врахованi всi розхiднi документи i помилково зроблене припущення, що товарно-матерiальнi цiнностi викраденi. У зв'язку з тим, що подiя злочину взагалi не мала мiсце, слiдчий закрив кримiнальну справу за ст.6 ч.1 п. КПК [52];
подія мала мiсце, але не є подiєю злочину, тому що була результатом дiї потерпiлої особи. Часто закриваються кримiнальнi справи, пiд час розслiдування яких з'ясовується, що причиною смертi особи є самогубство;
подiя мала мiсце, але не є подiєю злочину, тому що не була результатом дiї людини. Наприклад, встановлення факту пошкодження майна або факту пожежi, якi були наслiдками удару блискавки, тягне за собою закриття кримiнальної справи за п.1 ч.1 ст.6 КПК.;
якщо точно не встановлено, чи мала мiсце подiя злочину. Г.I. Чангулi вказував: "Якщо недоказано, що злочин дiйсно мав мiсце, справа пiдлягає закриттю за вiдсутнiстю подiї злочину."[54].
Друга реабiлiтуюча пiдстава до закриття кримінальної справи передбачена п.2 ч.1 ст.6 КПК - вiдсутнiсть у дiяннi складу злочину. Дана пiдстава застосовується в тих випадках, коли встановлено, що подiя, у зв'язку з якою порушена кримiнальна справа мала мiсце, була результатом дiї конкретної особи, але це дiяння не є злочином у зв'язку з вiдсутнiстю його ознак.
Термiн "склад злочину" означає сукупнiсть встановлених кримiнальним законом ознак, якi характеризують суспiльно-небезпечне дiяння (дiю або бездiяльнiсть) як злочинне.
Ряд авторiв звертають увагу на те, що поняття "склад злочину" включає два нерозривно пов'язаних мiж собою положення: сукупнiсть ознак, встановлених законом, i суспiльну небезпеку [56,57], що дає можливiсть роздiлити пiдстави, якi вiдносяться до юридичних ознак складу злочину i до його суспiльної небезпеки.
В юридичнiй лiтературi всi ознаки злочину дiляться на групи, якi становлять постiйну сукупнiсть чотирьох елементiв: об'єкт; об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона. Вiдсутнiсть одного з елементiв означає вiдсутнiсть складу злочину.
Третя реабiлiтуюча пiдстава до закриття кримінальної справи - недосягнення особою вiку, з якого є можливою кримінальна вiдповiдальнiсть. Як вказувалось вище, досягнення певного вiку є однiєю iз ознак суб'єкта злочину. В кримiнально-процесуальному кодексi УРСР 1927 року недосягнення вiку, з якого є можливою кримінальна вiдповiдальнiсть, розглядалось як рiзновид загальної пiдстави вiдсутностi складу злочину [65]. В КПК України 1960 року, законодавець видiлив дану пiдставу як самостiйну. Пунктом 5 ч.1 ст.6 КПК було передбачено як пiдставу до закриття справи не досягнення особою на момент вчинення суспiльно небезпечного дiяння вiку,по досягненні якого, згiдно з законом, є можливою кримiнальна вiдповiдальнiсть.
Видiлення даної пiдстави в юридичнiй лiтературi обґрунтовується соцiально-психологiчними особливостями неповнолiтнiх осiб [81]. Суттєвi змiни в дiюче кримiнально-процесуальне законодавство України, що стосується даного питання, внесенi законом України "Про внесення змiн i доповнень до Кримiнального i Кримiнально-процесуального кодексiв України та до Положення про комiсiї в справах неповнолiтнiх Української РСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок