Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи

Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи / сторінка 3

Назва:
Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
2 ст.213 злочин, фактично залишається не розкритим, а особа, яка його вчинила не встановленою.
Принцип публiчностi кримiнального процесу, закрiплений в ст. 4 КПК України, зобов'язує суд, прокурора, слiдчого i орган дiзнання в межах своєї компетенцiї порушити кримiнальну справу в кожному випадку виявлення ознак злочину, вжити всiх заходiв до встановлення подiї злочину, осiб винних у вчиненнi злочину i до їх покарання.
Закриваючи справу, не встановивши осiб, якi вчинили злочин, слiдчий грубо порушує принципiальну норму закону.
Статтею 206 ч.1 п.3 КПК передбачено, що досудове слiдство в кримiнальнiй справi зупиняється, коли не встановлена особа, яка вчинила злочин.
Тому, на наш погляд, в кожному випадку закриття кримінального переслiдування за ч.2 ст.206 КПК необхiдно виконати умови передбаченi ч.3 ст.206 i зупинити справу за п.3 ч.1 ст.206 КПК. Закриття повнiстю кримiнальної справи за даною умовою суперечить чинному законодавству i тому недопустиме.
Рiзнi автори неодноразово звертали увагу на те, що застосування даної пiдстави до закриття кримiнальної справи викликає сумнiв, щодо дiйсної невинуватостi особи [95,96,97,98].
Термiн "недоведенiсть" породжує внутрiшнє протирiччя мiж юридичним змiстом та словесною формою його визначення. Так, Савицький М.В. вказував, що коли участь обвинуваченого у вчиненнi злочину не доведено - це означає, що зiбрано мало, можливо, дуже мало доказiв, але деякi докази все-таки є. Термiн "недоведено" можна тлумачити по рiзному, в тому числi i як "недоведено повнiстю". Звiдси можна зробити висновок, що в деякiй мірі участь обвинуваченого у вчиненнi злочину доведено, але слiдство, напевно, не змогло повнiстю довести його винуватiсть, i тому вимушене було справу закрити." [11].
Слiд звернути увагу, що термiн "недоведенiсть" абсолютно не зрозумiлий бiльшостi громадян. Особа, вiдносно якої закривається справа, її знайомi, спiвробiтники, iншi особи, як правило, не розумiють, що пiдстава до закриття кримiнальної справи, вказана в ч.2 ст.213 КПК,повнiстю реабiлiтує особу. Часто особи, вiдносно яких приймається рiшення по справi, звертаються до органiв розслiдування з вимогою про перегляд пiдстави до закриття кримiнальної справи. Так, в 1996 роцi слiдчими органами Iвано-Франкiвської областi за недоведенiстю участi обвинуваченого у вчиненнi злочину закрито кримiнальне переслiдування вiдносно 11 осiб, з яких 6 осiб зверталися з вимогою про перегляд пiдстави до закриття кримiнальної справи [99].
Якщо не можливо абсолютно точно стверджувати, що особа винувата у вчиненнi злочину, органи досудового слідства повиннi робити категоричний, позбавлений двозначностi висновок, який не дає можливостi на сумнiви в невинуватостi особи.
Невизначенiсть при розмежуваннi реабiлiтуючих пiдстав до закриття кримiнальної справи, нерозумiння їх юридичного змiсту, пов'язане з досить нечiтким вирiшенням цього питання в дiючому кримiнально-процесуальному законодавствi України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реабiлiтуючi пiдстави до закриття кримiнальної справи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок