Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Судова фотографія та відеозапис

Загрузка...

Судова фотографія та відеозапис

Назва:
Судова фотографія та відеозапис
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Судова фотографія та відеозапис


План
Судова фотографія та відеозапис і їх значення
Види судової фотографії
Методи судової фотографії, прийоми й види фотозйомки, що в ній використовуються
Методи, прийоми і правила фіксуючої фотозйомки
Призначення, порядок і правила сигналетичної фотозйомки
Порядок і основні прийоми та правила застосування фіксуючої фотографії
Призначення судово-дослідницької фотографії та основні методи фотозйомки, що в ній використовують
Криміналістичне значення, прийоми і методи застосування судового відеозапису


Судова фотографія та відеозапис і їх значення
Застосування судової фотографії і відеозапису в ході проведення слідчих дій передбачено процесуальним законодавством.
Судова фотографія і відеозапис- це галузь криміналістичної техніки, яка розробляє фотографічні й відеографічні засоби, прийоми й методи виявлення, фіксації і дослідження матеріальної обстановки, слідів та подій з метою розслідування злочинів. Зміст судової фотографії й відеозапису становлять наукові положення і практичні рекомендації щодо використання фотозйомки й відеозапису під час розслідування кримінальних справ.
Використання фотозйомки забезпечує виконання таких завдань:
-дає змогу зафіксувати з великою точністю об'єкт, його стан, ознаки;
- забезпечує швидку й об'єктивну фіксацію різноманітних об'єктів;
-дає адекватне уявлення про зображений об'єкт, має властивість наочності й документальності;
- надає можливість виявлення й дослідження слабовиди-мих і невидимих деталей, слідів, ознак.
Фотографічний метод фіксації не порушує стану матеріальних об'єктів, дає можливість заповнити прогалини в описі у протоколах слідчої дії окремих фактів. Ілюстративність і наочність фотографії дають можливість застосовувати її в попередженні злочинів, у розшуку осіб, які зникли безвісти, та злочинців.
Відеозапис використовується втих випадках, коли необхідно зафіксувати певні факти, динамічну картину, складну обстановку місця події.
Відеозапис дає можливість одночасно фіксувати звук і зображення, візуально контролювати якість запису, не потребує лабораторного опрацювання матеріалу, має можливість негайного відтворення й багаторазового використання запису.
Види судової фотографії
Судова фотографія поділяється на судово-слідчу (або ще -судово-оперативну) та судово-дослідницьку (або ще - експертну). Коли фіксують ознаки, що доступні сприйняттю неозброєним оком, то застосовують фіксуючу фотографію (рос. "запечатлевающую"). Якщо ж необхідно виявити маловидимі ознаки, або невидимі, то застосовують дослідницьку фотографію.
Судово-слідча (оперативна) фотографія є сукупністю методів, прийомів і засобів, які застосовують у ході слідчих дій чи оперативно-розшукових заходів для фіксації обстановки, слідів та інших об'єктів, що мають значення для вирішення справи. Такими об'єктами можуть бути: ділянки місцевості й приміщення, предмети, документи, трупи людей чи тварин, живі особи, різноманітні матеріальні сліди, окремі дії учасників слідчих дій чи осіб, за якими встановлено оперативне спостереження. Судово-слідчу фотозйомку здійснюють слідчі, оперативні працівники або за їх завданням спеціалісти, що залучені до проведення слідчих дій чи оперативно-розшукових заходів.
Судово-дослідницька фотографія - це сукупність спеціальних фотографічних методів, прийомів і засобів, що застосовуються для отримання нових знань про об'єкти дослідження під час проведення судових експертиз. Об'єктами судово-дослідницької фотографії можуть бути: речові докази, які досліджуються експертом, мікросліди, порівняльні зразки та матеріали, що використовуються в ході проведення експертизи. Така фотозйомка здійснюється за особливих умов освітлення, в невидимих променях, зйомкою люмінесценції, з підсиленням контрастів, поділом кольорів, дифузно-копіювальним методом, методом хімічного підсилення зображення, із застосуванням макрозйомки тощо. Здійснюють таку зйомку судові експерти, яким призначено проведення судового дослідження.
Методи судової фотографії, прийоми й види фотозйомки, що в ній використовуються
Методи судової фотографії- це сукупність правил і рекомендацій щодо вибору фотографічних засобів, прийомів і способів їх застосування в залежності від мети зйомки й об'єкта, який належить фіксації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Судова фотографія та відеозапис

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок