Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Українська центральна рада в період зламу монархічної державно-правової традиції Росії

Загрузка...

Українська центральна рада в період зламу монархічної державно-правової традиції Росії

Назва:
Українська центральна рада в період зламу монархічної державно-правової традиції Росії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,73 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Українська центральна рада в період зламу монархічної державно-правової традиції Росії


Лютнева революція в Росії сприяла демонтажу самодержавної влади, створила унікальну ситуацію, скеровану на створення нових форм владних відносин і форм державності. В цей час демократичні відносини проникли в усі сфери суспільного життя. Водночас, процес оновлення суспільства колишньої самодержавної Росії супроводжувався дуже складними політичними і правовими проблемами.
Досліджуючи феномен Центральної Ради, яка виникла в результаті революції в Росії, постає потреба в переосмисленні на якісно новому рівні таких фундаментальних проблем історії держави і права як концепція влади, історія становлення державно-владних інституцій та їхня відповідність правовій платформі в нових умовах існування держави і суспільства, взаємозв’язку, взаємозалежності державної влади, політики, закону і права.
Простежуючи процеси розбудови української державності періоду Центральної Ради, на особливу увагу заслуговують проблеми, що торкаються аналізу функцій держави, можливих рамок її втручання в усі сфери суспільного життя, співвідношення централізму і децентралізації в державному регулюванні, пошуку механізмів прояву і врахуванні інтересів різних соціальних і національних груп населення, зважування пріоритетів і цінностей.
Лютнева революція, поставивши за мету створення нового державного механізму, не могла не враховувати особливостей формування державно-владних відносин в Російський імперії.
Серед науковців нового часу тих країн, які вважають себе ліберальними, монархія зображається надзвичайно консервативним інститутом. Насправді, упродовж майже трьох століть раннього періоду нової історії, монархія виступала як прогресивний інститут, що свідомо ратував за переміни в суспільному і державному житті. У ХУІІІ ст. монархії зробили спробу виступити (і в більшості випадків їм це вдавалось) які прогресивна, і, наскільки це було можливим, справедлива сила. В Росії, де буржуазія не сформувалась, як могутній важіль перемін, єдиним рушієм прогресу фактично залишалась монархія.
Абсолютна монархічна влада в Росії в чистому вигляді зародилась з середини ХVІІ ст. До кінця ХVІІ ст. влада монарха в Росії обмежувалась Земськими соборами, Боярською думою, своєрідним інститутом місництва. Першим абсолютним монархом в Росії був Петро Великий. Могутнім знаряддям посилення влади царя були реформи Петра І.
Аналізуючи зміст і наслідки реформ Петра І, дослідники сходяться в тому, що вони хоч і знищили зовнішні форми старої московської державності, нову будівлю управління зводили із старого матеріалу. Але іншого матеріалу для будівництва просто не існувало. Одним лише розчерком пера неможливо було змінити умови життя з метою забезпечити ефективну роботу державних закладів, що створювались в інших умовах і для іншого суспільства. В першій чверті ХVІІІ ст. такі численні заклади з величезною компетенцією і європейськими назвами з великою напругою вписувались у російську дійсність. Взяті з європейського законодавства форми державного устрою не були пов’язувались з правами і свободами населення, що було необхідною умовою їхньої ефективності і життєдіяльності. На початку ХVІІІ ст. розширення природних кордонів залишалось для Росії головним завданням. Ціною європейських свобод Росія платила за створення величезної імперії [1, с. ]. З часів Петра Великого зароджується нова суспільно – державна сила. Це – бюрократія, яка, ставши головною опорою необмеженої монархії, згодом перетворилась в одну з найхарактерніших рис російського суспільства.
Знадобилось понад півстоліття для того, щоб суспільство, принаймні дворянство, здатне було підтримати перетворення нового реформатора – Катерини ІІ, яка реалізувала багато починань свого попередника, передусім у сфері місцевого самоврядування.
Першим кроком, у напрямі здійснення реформи місцевого управління, був Маніфест 14 грудня 1766 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Українська центральна рада в період зламу монархічної державно-правової традиції Росії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок